Kocaeli’de dere ıslah çalışmaları sürüyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kocaeli’de dere ıslah çalışmaları sürüyor
Abone ol
Kocaeli’de dere ıslah çalışmalarına hız kesmeden devam eden Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kartepe Uzunçiftlik Kule Deresi’nde ıslah çalışmalarını tamamladı.
ücretli

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, küresel olarak değişen iklim koşulları ile birlikte ani yağışların neden olduğu baskınlara karşı önlemlerini alıyor. Kent genelinde yıllar içinde toplam 670 km uzunluğunda yağmur suyu altyapısı ve 15 adet terfi merkezi inşa ederek işletmeye aldı.

Bunun yanı sıra şehrin birçok noktasında yüzey sularının aktığı derelerde ıslah çalışmaları gerçekleştirdi. Kurum son olarak Kartepe ilçesi Uzunçiftlik bölgesinde yer alan Kule Deresi’nde ıslah çalışmaları gerçekleştirdi.

Taş duvar örülerek imalatı gerçekleştirilen derenin üzerinde korkuluklar takılarak boyama işlemleri yapıldı. Yapılan çalışmalar ile birlikte derede toplam 120 metre uzunluğunda ıslah çalışması gerçekleştirildi. Böylelikle, Kule deresinde yüzey sularının düzenli akışı sağlanarak bölgedeki yerleşim alanları ile insan ve çevre sağlığı için tehdit oluşturmayacak hale getirilmiş oldu.


Ramazan pidesi tüketirken 3 altın kuralÖnceki Haber

Ramazan pidesi tüketirken 3 altın kural

Piyanonun harika çocukları fırsat eşitliği için çaldılarSonraki Haber

Piyanonun harika çocukları fırsat eşitli...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar