Kocaeli Körfez’den Sülfürik Asit Tesisi’ne olumsuz görüş

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kocaeli Körfez’den Sülfürik Asit Tesisi’ne olumsuz görüş
Abone ol
Kocaeli’nin Körfez ilçesinde kurulması planlanan Sülfürik Asit Tesisi ile ilgili konuşan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Bizim görüşümüz olumsuz” dedi.
ücretli
Ufuk BAĞAN (HÜR KOCAELİ)Kocaeli’nin Körfez ilçesinde kurulması planlanan Sülfürik Asit Üretim Tesisi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt,  tesis ile ilgili; bazı meclis üyelerinin hem basını hem de kamuoyunu yanlış bilgilendirerek adeta itibar suikastı yapmaya çalıştığını belirtti.  Başkan Söğüt, ÇED sürecinin tek karar vericisinin Körfez Belediyesi olmadığını belirterek, Çevre Bakanlığı, DSİ, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz gibi diğer kurumların da olduğunu söyledi.

ONAY VERİLMEDİ

Başkan Söğüt; kamuoyunda Körfez Belediyesi onay verdi, yapılacak gibi bir algı oluşturmak istendiğini de söyledi. Kendi sorumlulukları kapsamında raporu değerlendirdiklerini kaydeden Söğüt, "Net bir şekilde ifade edeyim. Bizim görüşümüz olumsuz. Böyle bir tesisin yapılması ile alakalı Körfez Belediyesi olarak uygun görüş vermedik” diye konuştu.

Kocaeli’nde Cedit Dönüşüm maketi görücüye çıktıÖnceki Haber

Kocaeli’nde Cedit Dönüşüm maketi görücüy...

İzmirli Lara’nın Göbeklitepe resmine Japonya’dan ödülSonraki Haber

İzmirli Lara’nın Göbeklitepe resmine Jap...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar