Kocaeli E-Gençlik Projesi ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kocaeli E-Gençlik Projesi ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor
Abone ol
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, gençlere yönelik düzenlediği faaliyetlerin yanında dijital alanda da alan açıyor.
ücretli
KOCAELİ (İGFA)- Türkiye’de ilk kez bir yerel yönetim tarafından uygulanacak Büyükşehir E-Gençlik projesi a’dan z’ye gençlerin dijital kılavuzu olacak. Projenin önemli bir ayağını oluşturan Dijital İçerik Atölyelerinde; youtube, podcast, karikatür-animasyon, iletişim akademisi ve metin senaryo yazımı gibi gençlerin ilgisini çekebilecek atölyeler oluşturuldu. Özelikle dünya genelinde önemli ağlar olan Youtube ve Podcast ile gençler hünerlerini gösterecek. Proje bünyesinde çizim yapmak isteyen gençler karikatür ve animasyon alanlarında desteklenecek. Bununla birlikte iletişim akademisi ile sosyal medyadan, medya okuryazarlığına, içerik üretiminden ekipman kullanımına, kurgudan ışık ve ses kullanımına kadar alanında uzman kişilerden ve akademisyenlerden eğitim programları sunulacak.

GENÇLERİN VAZGEÇİLMEZİ ESPOR

Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor bünyesinde profesyonel e-spor branşlarını açan Büyükşehir Belediyesi E-spor Akademisi ile ilgili de tüm gençlere hizmet verecek. Proje kapsamında kurulan Kağıtspor E-spor takımı şuan Zula Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veriyor.


Kahramanmaraş Kalesi çevresinde büyük sorunÖnceki Haber

Kahramanmaraş Kalesi çevresinde büyük so...

COVID-19’a karşı geliştirilen burun spreyi KKTC’de üretiliyorSonraki Haber

COVID-19’a karşı geliştirilen burun spre...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar