Koca: Huzurevleri ve bakımevlerinde aşılama yarın başlıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Koca: Huzurevleri ve bakımevlerinde aşılama yarın başlıyor
Abone ol
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 830 bin sağlık çalışanının Covid-19 aşısının ilk dozunu olduğunu belirterek "Aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz. Yarından itibaren huzurevleri, engelli ve bakımevlerinde aşılamaya başlamak istiyoruz. Ayrıca 90 yaş üstünde olan vatandaşlarımızı da aşılamak istiyoruz" dedi.
ücretli

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 830 bin sağlık çalışanının Covid-19 aşısının ilk dozunu olduğunu, dünyadaki en hızlı uygulamalardan birini gerçekleştirdiklerini belirtti. Koca, aşılama programının birinci aşamasının ikinci adımına geçildiğini söyledi.

81 il sağlık müdürü ile video konferans yöntemiyle görüşen Koca, aşılama takvimine ilişkin talimatlarını aktardı. Koca şunları söyledi: 

“Dünyadaki en hızlı uygulamalardan birini gerçekleştirdik. Sağlık çalışanlarımıza yönelik yapılan aşılamayı çarşamba günü itibariyle bitirelim istiyoruz. Çünkü Bilim Kurulumuzun hazırladığı plan çerçevesinde bizim aşamaları hızla takip ederek yol almamız gerekiyor” diyen Sağlık Bakanı Koca, hastalık gibi bazı istisnai durumlar sebebiyle aşısını yaptıramayan sağlık çalışanlarının sürecin devamında aşı yaptırabileceğini de sözlerine ekledi. Aşı sırası geçen sağlık çalışanlarına tüm basamaklar bittikten sonra tekrar sıra geleceğini hatırlatan Bakan Koca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz. Yarından itibaren huzurevleri, engelli ve bakımevlerinde aşılamaya başlamak istiyoruz. Bütün illerde bizim bu organizasyonu güçlü şekilde yapmamız önemli. Özellikle huzurevi, bakımevi ve engelli evlerini hafta sonuna kadar tamamlamaya gayret edelim. Yerinde yapılan aşıdan sonra, olabilecek alerjik ve benzeri reaksiyonlara gerektiğinde müdahale etmeleri için sağlık ekibinin 1 saat kadar beklemesi gerekir. Ayrıca yarından itibaren 90 yaş üstünde olan vatandaşlarımızı da aşılamak istiyoruz. 90 yaş üstü vatandaşlarımızı sağlık kuruluşlarına getirmeden; aşılamalarını evinde, yerinde organize etmenizi istiyoruz. Sağlık ekibinin gerektiğinde müdahale yapabilecek nitelikte olması ve acil durum ekipmanıyla birlikte eve giderek yapması son derece önemli. Bunun takvimini de Cumartesi ve Pazar dahil olmak üzere hafta sonu tamamlamış olalım.” (DUVAR)

Anahtar Kelimeler:
ÖSYM 2021 sınav takvimi belli olduÖnceki Haber

ÖSYM 2021 sınav takvimi belli oldu

Türkiye'de son 24 saatte 5 bin 862 yeni Covid-19 vakası tespit edildiSonraki Haber

Türkiye'de son 24 saatte 5 bin 862 yeni...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar