​ Kızıltepe Umut Kervanı ekim ayı faaliyet raporunu açıkladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
​ Kızıltepe Umut Kervanı ekim ayı faaliyet raporunu açıkladı
Abone ol
Yardım faaliyetlerine ara vermeden devam eden Kızıltepe Umut Kervanı, ekim ayında 80 aileye yardımda bulunurken Asya’da mevlit yemeği ve Afrika’ya da süt keçisi verdi.

Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki fakir, yetim ve muhtaçlara çeşitli yardımlarda bulunan Umut Kervanı, ekim ayı içerisinde yaptığı yardımları açıkladı.

80 aileye gıda, kırmızı et, giyim ve ev eşyası yardımında bulunan Kızıltepe Umut Kervanı, ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürüyor.

Şemsettin Alkan

Birçok faaliyetlerinin bulunduğu ve birinci derece muhtaç ailelere düzenli olarak gıda paketi verdiklerini aktaran Kızıltepe Umut Kervanı üyesi Şemsettin Alkan, şunları söyledi:

“Fakir, muhtaç, yetim ve yardıma muhtaç ailelerimize gıda paketlerimizi dağıtıp elimizden geldiğince yardımlarımızı yapmaya devam ediyoruz. Bununla beraber kırmızı et ve giyim yardımlarımız da oluyor. Tabi bizler yıl boyunca aralıksız yardımlarda bulunuyoruz. Ekim ayı içerisinde 80 aileye gıda kolileri başta olmak üzere kırmızı et ve giyim yardımında bulunduk. Asya’ya 64 mevlit yemeği gönderdik. Yine Afrika’ya süt keçisi gönderdik. Tabi bizler yardıma muhtaç kişiler ile hayırseverler arasında aracılık yapıyoruz. Hayırseverler bizlere yardım ettiği müddetçe bizler yardımları yerine ulaştırmaya devam edeceğiz inşallah. Bizlere destek veren hayırseverlerimize Allah razı olsun diyoruz.” (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Adıyamanda 133 ev daha Covid-19 nedeniyle karantinaya alındıÖnceki Haber

Adıyamanda 133 ev daha Covid-19 nedeniyl...

Trumpın oğlundan topyekün savaş çağrısıSonraki Haber

Trumpın oğlundan topyekün savaş çağrısı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar