Kış mevsiminde toprağın donduğu Ağrıda yüzlerce mezar hazırlandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kış mevsiminde toprağın donduğu Ağrıda yüzlerce mezar hazırlandı
Abone ol
Hava sıcaklıklarının kış mevsiminde eksi 30'un altını gördüğü kentte toprağın donması nedeniyle şimdiden yüzlerce mezar kazılarak kış mevsimine hazırlandı.

Şehir mezarlığında, Ağrı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı Mezarlıklar Amirliği ekipleri kış öncesi hummalı çalışmalarını sürdürüyor.

Mevsim şartları ağırlaşmadan mezarları hazır eden ekipler, soğuklarda vatandaşların mağduriyet yaşamaması için çabalıyor.

450 dönüm alana sahip Ağrı Şehir Mezarlığında ekipler 200'e yakın mezarın hazırlıklarını tamamlamış durumda.

Ağrı Belediyesi tarafından defin işlemleri sırasında cenaze yıkanması başta olmak üzere, taşınması ve defin sırasında kullanılan malzemelerin teminine kadar tüm hizmetler ücretsiz karşılanıyor.

Ağrı Belediyesi Şehir Mezarlığı Amiri Ali Asker Bozan, yapılan işlemlerden dolayı vatandaşların kendilerine dua ederek mezarlıktan ayrıldığını belirtti.

Ali Asker Bozan, "Şehir Mezarlığı 450 dönüm alana sahip. Cenaze esnasında, cenaze sahipleri hiçbir şeye dokunmadan işte mezarın kazılması, cenazenin defin edilmesi, kefenlenmesi gibi bütün cenaze işlemlerini Belediye tarafından ücretsiz gerçekleştiriyoruz. Halkımıza yardımcı olduğumuz ve işlemleri gerçekleştirdiğimizden dolayı mezarlıktan dua ederek ayrılıyorlar." dedi.

Toprağın donması nedeni ile kış mevsiminde halkın cenazelerini defin sırasında zorluk yaşamaması için şimdiden tedbirlerini aldıklarını kaydeden Bozan, "Doğu Anadolu Bölgesi genelinde ve ilimizde kış mevsimi çetin geçtiğinden dolayı birim olarak şimdiden tedbir alıyoruz. Kış mevsiminde hava sıcaklığı yaklaşık eksi 40-50 derece olarak ölçülmekte ve haliyle toprak donmakta. Biz de kış mevsimi şartları ağırlaşmadan 200'e yakın mezar yerimizi kazıp halkımızın hizmetine sunuyoruz. Halkın maneviyatını düşünerek ve bir psikolog gibi hareket ediyoruz, acılarını paylaşıyoruz. Vatandaşlarımızın 188 Cenaze hattını aramaları yeterli oluyor, ondan sonrasını bizler hallediyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Türkiyeden yeni Navtex ilanıÖnceki Haber

Türkiyeden yeni Navtex ilanı

Afganistanda roketli saldırı: 3 ölü 11 yaralıSonraki Haber

Afganistanda roketli saldırı: 3 ölü 11 y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar