Kira düzenlemesi ile ilgili 81 il valiliğine genelge gönderildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kira düzenlemesi ile ilgili 81 il valiliğine genelge gönderildi
Abone ol
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Coronavirus salgını nedeniyle yerel yönetimlerin iş yerleri dahil sahip olduğu taşınmazlarıyla ilgili kira ve benzeri düzenlemelere ilişkin genelgeyi valiliklere gönderdiklerini açıkladı.
ücretli

Sosyal medya hesabından duyuru yapan Bakan Kurum, Coronavirus salgını nedeniyle yeni düzenlemelere geçerek yerel yönetimlerin iş yerleri dahil sahip olduğu taşınmazlarıyla ilgili kira ve benzeri düzenlemelerin şartlarına ilişkin genelgeyi 81 il valiliğine gönderdiklerini belirtti.

Kurum, "Cumhurbaşkanımız Erdogan'ın talimatlarıyla koronavirüs salgını nedeniyle yeni düzenlemelere geçerek yerel yönetimlerimizin iş yerleri dahil sahip olduğu taşınmazlarıyla ilgili kira ve benzeri düzenlemelerin şartlarına ilişkin genelgeyi 81 il valiliğimize gönderdik.

Salgının ekonomik hayata etkisinin azaltılması amacıyla yerel yönetimlerimiz, bağlı kuruluşları ve şirketlerinin mülkiyetinde veya tasarrufunda olan taşınmazlarının irtifak hakkı, kiralama ve benzeri kullanımıyla ilgili düzenlemeyi hayata geçirdik.

Pandemi nedeniyle faaliyetleri azalan iş yerleri için idaremizce yapılacak değerlendirmeye göre, sözü edilen bedellerde indirime gidilebilecek ya da ödemede erteleme sağlanabilecek.

Faaliyetleri durdurulan veya faaliyette bulunamayan işletmelerden bu süre içerisinde sözü edilen bedeller tahsil edilmeyecek, sözleşme süreleri uzatılabilecek ve yapılacak değerlendirmeler neticesinde sözleşmeler karşılıklı feshedilebilecek.

Peşin ödeme yapan ancak iş kaybına veya ekonomik zarara uğrayan iş yerleri de pandemi süresince gerekli indirim, erteleme ve süre uzatımı hakkından yararlanabilecek." (İLKHA)

 

Anahtar Kelimeler:
Ağrı'da uyuşturucu operasyonu: 14 tutuklamaÖnceki Haber

Ağrı'da uyuşturucu operasyonu: 14 tutukl...

ABD'de Covid-19 kaynaklı 1627 ölüm 202 bin yeni vaka tespit edildiSonraki Haber

ABD'de Covid-19 kaynaklı 1627 ölüm 202 b...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar