Kerkükte Haşdi Şabi çekildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kerkükte Haşdi Şabi çekildi
Abone ol
​Kürdistan Bölgesi ile Irak Hükümeti arasında yapılan müzakereler kapsamında tartışmalı bölgelerden yabancı güçlerin çıkarılması ve söz konusu kentlerin güvenliğinin yerel güçlere devredilmesi kararlaştırılmıştı.

Haşdi Şabi güçlerinin Kerkük’ten Bağdat'a çekildiği ve şehrin güvenliğini sağlamak üzere yerel polisin devreye girdiği kaydedildi.

Kerkük'ün güvenliği için yapılandırılan yerel polis biriminin 100'er kişi olarak Kürd, Arap ve Türkmenlerden müteşekkil olacağı ifade edildi.

"PKK ve Haşdi Şabi çekilecek"

Kürdistan Bölgesi Hükümeti Ortak Operasyonlar Komutanlığı Temsilcisi Abdulhalik Talat, "Erbil ile Bağdat arasında varılan anlaşma uygulanacak, Şengal’de uygulanmaya başlandı ve tüm yabancı güçler kentten çekilecek. Bu anlaşma stratejiktir ve tüm tartışmalı bölgelerde uygulanacak. Diyala, Kerkük, Mahmur, Gwêr, Sihêla ve Musul’un batısı gibi tüm bölgelerde" ifadesini kullandı.

"Tartışmalı bölgelerden PKK ve Haşdi Şabi çekilecek ve anlaşma yüzde 100 uygulanacak" diyen Talat, durumun 16 Ekim 2017’den önceki şekline döneceğini sözlerine ekledi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandıÖnceki Haber

Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı

Yurt içi üretici fiyat endeksi yıllık yüzde 23,11 aylık yüzde 4,08 arttıSonraki Haber

Yurt içi üretici fiyat endeksi yıllık yü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar