Köpek sahiplendirme

Kerkük ve Diyaladaki göçmen kampları kapatıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kerkük ve Diyaladaki göçmen kampları kapatıldı
Abone ol
​Kerkük ve Diyala Göçmen Müdürlüklerinden yapılan yazılı açıklamada Kerkük ve Diyala'daki on binlerce iç göçmen için tahsis edilen bütün kampların kapatıldığı açıklandı.

Kerkük Göç ve Göçmen Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kerkük'te iç göçmenlere ait 7 kampın kapatıldığı bildirildi.

Açıklamada iç göçmenlerin, bölgelerinin DAİŞ'in eline geçtiği Haziran 2014'ten beri ikamet ettikleri Kerkük'teki Nezrava 1/2/3/4/5/6 ve Yahyava kamplarının kapatıldığı ifade edilerek, "Toplam 7 kampta yaklaşık 6 buçuk yıl kalan 10 bin iç göçmenin Musul, Selahaddin ve Diyala kentlerinde kurtarılan bölgelere döndükleri" belirtildi.

Böylece Kerkük'te iç göçmenlere ait kampın artık kalmadığı ifade edildi.

Diyala'daki kamp da kapatıldı

Diyala Göç ve Göçmenler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre ise iç göçmenlerin, kurtarılan bölgelere geri dönmeleriyle birlikte Vend kampı kapatıldı.

Açıklamada, iç göçmen durumundaki ailelerin bir kısmının ülkenin çeşitli kentlerindeki kurtarılan bölgelere, diğerlerinin ise Diyala kent merkezine döndükleri aktarıldı.

DAİŞ ile 2014'te yaşanan çatışmalardan ötürü 5 milyon Iraklı evlerini terk ederek kuzey ve güneydeki bölgelere sığınmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İran'dan Uluslararası Atom Enerjisi Kurumuna tepkiÖnceki Haber

İran'dan Uluslararası Atom Enerjisi Kuru...

İstanbulda uyuşturucu operasyonuSonraki Haber

İstanbulda uyuşturucu operasyonu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar