Kentsel Dönüşüm İrtibat Bürosu hizmet vermeye başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kentsel Dönüşüm İrtibat Bürosu hizmet vermeye başladı
Abone ol
​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan kentsel dönüşüm projesi için Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken Kentsel Dönüşüm İrtibat Bürosu da hizmet vermeye başladı.

Selahaddin Eyyubi Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait ek hizmet binası bünyesinde çalışmalar yapan Kentsel Dönüşüm İrtibat Bürosu’nda görev yapan uzman personel, kentsel dönüşüm kapsamına giren hak sahipleriyle görüşmeler yaparak projenin çerçevesi hakkında bilgiler aktarıyor.

Büronun haftanın her gün açık olacağı ve vatandaşlara her konuda bilgi verileceği kaydedildi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu da mahalle ziyaretlerinde bulunarak vatandaşları proje hakkında bilgilendirmeye devam ediyor.

Yerinde dönüşüm modeliyle hayata geçirilecek olan kentsel dönüşümün Bağlar için milat olduğunu belirten Beyoğlu, “İlçemiz kentsel dönüşüm ile çarpık kentleşmeden kurtulacak ve bir diğer tarihi proje olan millet bahçesi ile de güzelleşecek” ifadelerini kullanarak iki projenin önemine dikkati çekti.

Devlet tarafından TOKİ eliyle yapılacak projenin vatandaşların olası mağduriyetini ortadan kaldıracağını ifade eden Beyoğlu, “Önce Kaynartepe’den başlayacağız, ardında da Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yapacağı planlamaya göre ihtiyaç duyulan diğer mahallelerde de yerinde dönüşümü uygulayacağız. Yerinde dönüşümü ısrarla vurguluyoruz. Çünkü buradan hiç kimse çıkarılmayacak. Projenin amacı burayı boşaltmak değil, vatandaşımızın huzur bulacağı bir şehir haline getirmektir” dedi.

Halkın projelere desteğinin tam olduğunu belirten Beyoğlu, “Biz bir buçuk yıldır sahadayız. Projelerimizin hepsinde halkın talebi ve beklentileri esas alınmıştır. Bağlar halkının çok ciddi bir desteği var. Yüzlerce telefon geliyor, gittiğimiz her yerde insanlar heyecanla ve sevinçle kentsel dönüşümün başlamasını bekliyor. Kentsel dönüşüm, Bağlar’ın yarım asırlık hayalidir. Çünkü burada yaşayan halkımız diğer bölgeler gibi modern koşullarda yaşamak istiyor. Millet bahçesi de Bağlar’ı tarihteki esas misyonu olan doğal ve yeşil ortama kavuşturacak.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bor minarelli gıda takviyesi bağışıklık sistemini güçlendiriyorÖnceki Haber

Bor minarelli gıda takviyesi bağışıklık...

İranda Covid-19 vaka sayısı 568 bin 896ya ulaştıSonraki Haber

İranda Covid-19 vaka sayısı 568 bin 896y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar