Karantinada olanlara ve ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtılıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Karantinada olanlara ve ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtılıyor
Abone ol
Gaziantep’te sağlıklı ortamda pişirilen yemekler evlerinde karantinada kalan vatandaşlara düzenli olarak dağıtılıyor.

Gaziantep Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Kızılay işbirliğinde Şehitkâmil Belediyesi tarafından tahsis edilen mekânda vatandaşlara hizmet veren Kızılay Aşevinde günlük yaklaşık 2 bin kişiye sıcak yemek ulaştırılıyor.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Kızılay işbirliğinde faaliyet gösteren aşevinde incelemelerde bulunarak aşevindeki çalışmalar ile ilgili Kızılay Gaziantep Şube Başkanı Nihat Yıldırım’dan bilgi aldı.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Vali Gül, “Kalbe Dokun Gönül Kazan” sloganıyla günlük düzenli bir şekilde karantinada olan ve ihtiyacı bulunan tüm vatandaşlara sıcak yemeğin ulaştırıldığını söyledi.

Vali Gül beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkâmil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Kızılay Gaziantep Şube Başkanı Nihat Yıldırım ile aşevinde yürütülen çalışmayı yerinde inceledi.

Covid-19 pandemisinin ilk döneminden itibaren tüm kurumlar bir araya gelerek “Gönül seferberliği” kampanyasını başlattıklarını anımsatan Gül, “Kalbe Dokun Gönül Kazan’ diyerek hayırseverlerimizin katkılarını ayni ve nakdi olarak vatandaşlarımıza dağıtmaya başladık. Bunun neticesinde ise yaklaşık 300 bin gıda paketini vatandaşlarımıza ulaştırdık. Yine hayırseverlerimizin katkılarıyla da Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere Şehitkâmil Belediyesi, Şehitkâmil Kaymakamlığı ve Kızılay işbirliğinde sıcak yemek ihtiyacı aşevimizde giderilmeye başladı. Sıcak yemekler arkadaşlarımız tarafından özenle hazırlanan paketler ile insan onuru zedelenmeden, rencide edilmeden vatandaşlarımızın evine kadar teslim ediliyor. Burada kurumlarımıza, hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bu hizmetimiz 7 aydır sorunsuz bir şekilde devam ediyor. İnşallah pandemi sonuna kadar da karantinadaki vatandaşlarımız başta olmak üzere talep eden tüm ihtiyaç sahiplerimizin evine kadar yemekleri götüreceğiz.” dedi. 

Şehitkâmil Kaymakamı Ömer Kalaylı da mart ayından itibaren Gaziantep Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Kızılay işbirliğinde aşevinin hizmet vermeye başladığını belirterek, “Burada evinde yemek yapamayacak durumda olan yaşlılarımıza, aynı şekilde karantinada olup da yemek talebinde bulunan vatandaşlarımıza yemek ulaştırmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın evine kadar yemekleri götürüyoruz.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de pandemi sürecinde böyle anlamlı bir çalışmanın yapılmasının çok önemli olduğunu ifade etti.

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise özellikle pandemi sürecinde önemli bir ihtiyacın giderildiğini dile getirdi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Şanlıurfa'da tüm kıraathanelere kütüphane kurma projesi başlatıldıÖnceki Haber

Şanlıurfa'da tüm kıraathanelere kütüphan...

HDP'li eski belediyle meclis üyesi Mamedoğlu'na hapis cezasıSonraki Haber

HDP'li eski belediyle meclis üyesi Mamed...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar