ücretli reklam

Kanser hastasından hastalara çağrı: Tedaviyi eksiksiz yerine getirin

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kanser hastasından hastalara çağrı: Tedaviyi eksiksiz yerine getirin
Abone ol
Batman Bölge Devlet Hastanesi Kemoterapi Merkezden hizmet alan hastaların tedavileri pandemi süreci içerisinde de devam ediyor.

120 hastanın tedavi aldığı kemoterapi merkezi 20 yatak kapasiteyle bölge illere de hizmet verdiği belirtildi.

Onkoloji Uzmanı Dr. Yakup Ergün sorumluluğunda tedavi alan hastalardan Ubeydullah Bozkur, pandemi sürecinde de hastaların tedavilerini aksatmadan sürdürmeleri gerektiği söyledi.

Kemoterapi tedavisi alan 63 yaşındaki Ubeydullah Bozkur, "7 yıldır mide kanseri tedavisi görüyorum, bunun son 5 yılını Batman Bölge Devlet Hastanesinde devam etmekteyim. Tetkik ve tedavilerimiz aynı gün içinde tamamlanmaktadır. Bu düzen özellikle il dışından gelen hastalar için büyük kolaylık sağlıyor. Siirt, Bitlis, Mardin, Şırnak ve daha birçok ilden gelen hasta arkadaşlarımız var. Aile gibi olduk. Burada kendimi evimde gibi hissediyorum. Üç haftada bir kemoterapi alıyorum. Pandemi döneminde de tedavim aksamadan devam ediyor.” dedi.

Kanser hastalarına çağrıda bulunan Bozkur, “Buradan kanser tedavisi gören hastalara şunu söylemek istiyorum, lütfen doktorlarının verdiği tedavileri eksiksiz yerine getirsinler. Maske takmaya özen göstersinler. Toplu taşıma araçlarından mümkünse uzak dursunlar. Sosyal mesafe bizler için iki kat daha önem taşımaktadır. İyi bir uyku ve dengeli beslenerek bağışıklık sistemimizi güçlü tutabiliriz.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Adıyamanda Covid-19 danışma hattı hizmete girdiÖnceki Haber

Adıyamanda Covid-19 danışma hattı hizmet...

Millî Eğitim Bakanlığından ortaokul öğrencilerine kaynak desteğiSonraki Haber

Millî Eğitim Bakanlığından ortaokul öğre...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar