Kan bağışçıları hafta sonu kısıtlamasına dahil değil

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kan bağışçıları hafta sonu kısıtlamasına dahil değil
Abone ol
Covıd-19 pandemisi nedeniyle hafta sonu alınan sokağa çıkma kısıtlamasından kan bağışçıları muaf tutuldu.
ücretli

Kızılay’ın ulusal kan stokları, pandeminin yeniden yükselişe geçmesi ve kış koşularının hissedilmeye başlaması ile düşüş eğilimine girdi.

Gerek hastanelerde acil kan bekleyen hastalar gerekse pandemi nedeniyle yoğun bakımlarda immün plazma bağışı bekleyen hastaların sıkıntı yaşamaması için kan ve plazma bağışçıları, hafta sonları için alınan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu.

Kan bağışı yapmak isteyen vatandaşların hafta sonu kısıtlamalarından randevu alarak muaf tutulduğunu belirtilen açıklamada, kan bağışı yapmak isteyenlerin Kızılay'ın internet sitesinden başvuru yapabilecekleri belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamada da şu ifadelere yer verildi: "Maske ile sosyal mesafe kurallarına titizlikle uyuluyor. Hafta içi vakit bulamayan vatandaşların hafta sonu kısıtlamaya dâhil olmadan bağışta bulunabilecek. Hafta sonu kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşların, www.kanver.org internet sitesinden alacakları randevu sonrasında telefonlarına gelen mesaj ile kısıtlamaya dâhil olmadan kan bağışı birimlerine başvurabilecekler."

Kızılay’ın internet sitesinden randevu oluşturan vatandaşlar kan bağışı için Kızılay Kan Bağış Merkezlerine gidebilecek. (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
İran Sağlık Bakanı: ABD yaptırımları salgınla mücadelemizi olumsuz etkiliyorÖnceki Haber

İran Sağlık Bakanı: ABD yaptırımları sal...

Din İşleri Yüksek Kurulundan Cuma namazına ilişkin açıklamaSonraki Haber

Din İşleri Yüksek Kurulundan Cuma namazı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar