Kadın ve aile konusundaki hadisler işaret diline çevrildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kadın ve aile konusundaki hadisler işaret diline çevrildi
Abone ol
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliği kapsamında aile ile ilgili hadisler işaret diline çevrilmesi çalışması gerçekleştirildi. Çeviriler bakanlığın sosyal medya hesaplarından paylaşılmaya başlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020 yılını “Erişilebilirlik Yılı” ilan etmesinin ardından engellilere yönelik farkındalık ve onların bilgiye erişimini kolaylaştırmak amacıyla yapılan çalışmalar hız kazandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Geçen yıl gerçekleştirilen işaret dili ile ‘Kur’an ve Hadis Çalıştayı’nın akabinde işitme engellilerin, işaret dili ile Kur’an ve hadisleri anlaması amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü harekete geçti. İşitme engelliler için farkındalık ve bilgiye erişim amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığının web sayfasından ailelere yönelik bilgilendirme amaçlı yayımda olan hadisler, Bakanlık tercümanları tarafından işaret diline çevrildi.

İlk olarak kadın ve aile kavramlarıyla ilgili hadislerin işaret diline çevrildiği çalışma, işitme engellilerin dini bilgilere erişimini kolaylaştırmak amacıyla devam edecek. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Malatyada çok sayıda gümrük kaçağı ürün ele geçirildiÖnceki Haber

Malatyada çok sayıda gümrük kaçağı ürün...

Türkiye ile Körfez ülkeleri arasında Sanal Ticaret Köprüsü kurulacakSonraki Haber

Türkiye ile Körfez ülkeleri arasında San...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar