Köpek sahiplendirme

Japonyada Covid-19 vakalarında artış devam ediyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Japonyada Covid-19 vakalarında artış devam ediyor
Abone ol
Japonya'da Covid-19 vaka sayısı 151 bin 742’ye, ölü sayısı 2 bin 206’ya yükseldi. Ülke genelinde 493 kişi yoğun bakım servislerinde tedavi görüyor.

Son haftalarda Covid-19 vaka sayılarında artış kaydedilen Japonya'da yeni tedbirlerin alınması gündeme geldi. Vaka sayısı Tokyo’da 41 bin 311’e, Osaka’da 20 bin 591’e, Kanagawa’da 12 bin 715’e, Aiçi’de 10 bin 322’ye, Hokkaido’da 9 bin 75’e, Saitama’da 8 bin 528’e, Çiba’da 7 bin 67’ye yükseldi.

Japonya Sağlık Çalışma ve Refah Bakanı Norihisa Tamura, Covid-19 salgınında ülke genelinde bir günde 41 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, "En kötü duruma hazırlıklı olmalıyız" ifadelerine yer verdi.

Tamura, yaptığı açıklamada, son bir haftada yeni vaka sayısının 14 bini geçtiğini, ağır hasta sayısının yükseldiğini, ülke genelinde bir günde 41 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Tamura, yeni vaka sayısına bağlı olarak ağır hasta sayısının da artmasından endişe ettiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Tamura, "En kötü duruma hazırlıklı olmalıyız. Ağır hasta sayımızın 500'e yaklaşmış olması gerçeği oldukça tehlikeli. Bu bir kriz algısı anlamına gelir" dedi.

Japonya'da insanlar arasındaki teması sınırlandırma adına evden çalışmanın teşvik edilmesi, 65 yaş üstü vatandaşların seyahate çıkmaması gibi tedbirlerin alınması gündemde. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Filistin Yönetimine “Siyonist işgal rejimi ile ilişkileri durdurma” çağrısıÖnceki Haber

Filistin Yönetimine “Siyonist işgal reji...

Kış lastiği denetimleri devam ediyorSonraki Haber

Kış lastiği denetimleri devam ediyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar