İtalya'da Pfizer-BioNTech aşısı olan doktor korona virüsüne yakalandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İtalya'da Pfizer-BioNTech aşısı olan doktor korona virüsüne yakalandı
Abone ol
İtalya'da 6 gün önce Pfizer-BioNTech’in geliştirdiği Covid-19 aşısını olan Umberto I Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Departmanı Direktörü Dr. Antonella Franco'nun korona virüsü testi pozitif çıktı.
ücretli

 İtalya’nın Siracusa kentindeki Umberto I Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Departmanı Direktörü Dr. Antonella Franco’nun 6 gün önce Pfizer-BioNTech’in geliştirdiği Covid-19 aşısını yaptırmasına rağmen korona virüsü testi pozitif çıktı.

Sicilya Bölgesi Sağlık Departmanı tarafından yapılan açıklamada, Dr. Franco'nun 6 gün önce Palermo'da ilk aşı olan kişilerden biri olduğu belirtildi. Doktorun, aşı olmadan önce virüse yakalanıp yakalanmadığı araştırılırken, Dr. Franco ile Palermo'ya aşı olmaya giden ekipteki sağlık çalışanları da inceleniyor.

'ANCAK 2. DOZDAN SONRA TAM KORUMA SAĞLIYOR'

İtalya Sağlık Yüksek Kurulu Başkanı Franca Locatelli yaptığı açıklamada, Covid-19 aşısının sadece 2. dozunun uygulanmasının ardından tam koruma sağladığına dikkat çekti. Locatelli, "Bilimsel araştırmalar 1’inci dozun tam koruma sağlamadığını ve ilk dozun ardından enfekte olan kişiler görüldüğünü açıkça belirtiyor. İkinci doz aşıdan sonra tam bir korumadan bahsetmek mümkün. Bu nedenle aşı olanların da sorumlu davranışları bırakmamaları gerekiyor” dedi.

İtalya'da 3 Ocak itibariyle 75 bin 327'si sağlık çalışanı olmak üzere 84 bin 730 kişiye Covid-19 aşısı yapıldı. İtalya’da toplam vaka sayısı 2 milyon 141 bin 201’e, ölenlerin ise 74 bin 985’e yükseldi. DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Türkiye'de Kovid-19'dan Hayatını Kaybedenlerin sayısı 21 bin 488'e yükseldi.Önceki Haber

Türkiye'de Kovid-19'dan Hayatını Kaybede...

Alkollü içkiye yüzde 17 ÖTV zammıSonraki Haber

Alkollü içkiye yüzde 17 ÖTV zammı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar