İstanbulda sokağa çıkma kısıtlamaları havadan ve karadan denetleniyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İstanbulda sokağa çıkma kısıtlamaları havadan ve karadan denetleniyor
Abone ol
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları boyunca il genelinde şehir giriş-çıkışları, TEM Otoyol ve bağlantı yollarında 586 tim ve bin 917 personel ile havadan ve karadan denetim yapıyor.
ücretli

Cuma akşamı saat 21.00'den itibaren geçerli olan ve pazartesi sabahı 05.00'te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlamaları kapsamında il genelinde denetimler yapan İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, denetimlerini karadan ve havadan aralıksız sürdürüyor.

586 tim ve bin 917 personel ile devam eden denetimler, basın mensuplarının katılımıyla Sarıyer-Maslak Kışlasından havalanan helikopter ile havadan görüntülendi. Yapılan denetimler kapsamında şehre giriş-çıkış yapan araçlar tek tek durdurularak Jandarma ekipleri tarafında kontrol edildi.

"Hayatın her alanına yönelik uyulması gereken ek kural ve önlemler belirlenip uygulamaya geçiriliyor"

Hafta sonu boyunca devam edecek olan denetimlerle ilgili İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Coronavirus salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken ek kurallar ve önlemler belirlenmekte ve uygulamaya geçirilmektedir." denildi.

"İl genelinde 586 tim, bin 917 personel görev yapıyor"

Açıklamanın devamında, "Coronavirus salgınıyla mücadelede gelinen aşamanın Sağlık Bakanlığı ile birlikte değerlendirilmesi ve Sayın Cumhurbaşkanı'mızın talimatları doğrultusunda 11 Aralık 2020 Cuma günü saat 21.00'de başlayıp 14 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 05.00'te bitecek olan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında; 385 Asayiş Timi, 92 Jandarma Trafik Timi 7 Motorlu Jandarma Asayiş Timi, 5 Motorlu Jandarma Trafik Timi, 9 İstihbarat Timi, 3 Kaçakçılık ve Organze Suçlarla Mücadele Timi, 8 Jandarma suç Araştırma Timi, 5 Olay Yeri İnceleme Timi, 6 Terörle Mücadele Timi, 4 Jandarma Komando Timi, 1 Jandarma Havalimanı Koruma Timi, 61 Jandarma Otoyol Trafik Timi olmak üzere toplam 586 Tim ve bin 862 personel sorumluluk bölgesinde, 55 Jandarma Personeli ise İl Salgın Denetim Merkezinde olmak üzere toplamda bin 917 personel görev yapacaktır." İfadelerine yer verildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İranda Covıd-19 salgınında son durumÖnceki Haber

İranda Covıd-19 salgınında son durum

Bitliste durdurulan bir kamyonda 69 düzensiz göçmen yakalandıSonraki Haber

Bitliste durdurulan bir kamyonda 69 düze...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar