İstanbulda sahile vuran dev denizanalarını toplama çalışmaları tamamlandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İstanbulda sahile vuran dev denizanalarını toplama çalışmaları tamamlandı
Abone ol
Geçtiğimiz günlerde Avcılar Ambarlı sahili ile Küçükçekmece sahiline vuran binlerce dev denizanasını toplama çalışması tamamlandı.

Uzmanlara göre küresel ısınma ve denizde oluşan lodos sebebiyle sahile vurdukları belirtilen tonlarca denizanasının zehirli olabileceği kaydedilmişti.

Avcılar sahiline geçtiğimiz haftadan itibaren dev denizanaları vurmuştu. Ağırlıkları yaklaşık 1 kilogramı bulan denizanalarını toplamak için İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin çalışması tamamlandı. Görevlilerin üç gün boyunca 20'şer kiloluk 500 torbada yaklaşık 10 ton denizanasını topladıkları öğrenildi.

İBB'ye bağlı İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İSTAÇ) ekipleri günün ilk ışıkları ile birlikte Avcılar sahiline gelerek ellerindeki tırmıklarla kıyıya vuran her biri en az 1 kilo ağırlığındaki denizanalarını tek tek topladı.

Tamamlanan çalışmaların ardından hala bazı denizanalarının sahilde görüldüğü gözlemlendi. Ayrıca kış ayları olmasına rağmen deniz yüzeyindeki kirlilik de gözden kaçmadı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Şanlıurfada otomobil şarampole yuvarlandı: Bir ölü, bir yaralıÖnceki Haber

Şanlıurfada otomobil şarampole yuvarland...

Polis Akademisi Başkanlığına 8 bin polis adayı alınacakSonraki Haber

Polis Akademisi Başkanlığına 8 bin polis...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar