Köpek Sahiplendirme

İstanbul'da eğlence amaçlı deniz turizmi ve açık alanlardaki etkinlikler yasaklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İstanbul'da eğlence amaçlı deniz turizmi ve açık alanlardaki etkinlikler yasaklandı
Abone ol
İstanbul Valiliği, 12 Eylül tarihinden itibaren geçerli olmak kaydıyla deniz turizminde eğlence amaçlı yapılan gezileri ve açık alanlarda yapılacak olan konserlere yasak getirdi.

İstanbul valiliğinden yapılan açıklamada, “Coronavirus salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla içinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin başarıya ulaşması için İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeler ile maske takma zorunluluğu getirilmiş, şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığına düzenlemeler yapılmış, düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere kısıtlama getirilmiştir.” denildi.

Başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere, alınan tedbirlere yeterince riayet edilmemesinin hastalığın yayılım hızını artırması ve toplum sağlığını riske atması nedeniyle, İstanbul İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından bugün yapılan toplantı sonrasında alınan 89 sayılı karar ile 12.09. 2020 tarihinden itibaren uygulanacak yasaklar şu şekilde sıralandı.

1- Kültür ve Turizm Bakanlığı veya İstanbul Valiliği Günübirlik Deniz Turizmi Kurulunca belgelendirilen gezi, spor, eğlence amaçlı olarak faaliyet gösteren deniz turizm araçlarında, gezi, tur ve restoran teknelerinde, ticari yatlarda, Şehir Hatları işletmesi, Turyol, Dentur, Avrasya, Mavi Marmara vb. işleticiler tarafından gezi, spor, eğlence amaçlı olarak; deniz turizmi hizmetinde faaliyet gösteren deniz turizm araçlarında; düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere hiçbir surette müsaade edilmeyecektir.

2- Açık alanlarda yapılacak; konser, gösteri, festival vb. etkinliklere itibaren hiçbir surette müsaade edilmeyecektir.

Herhangi bir mağduriyete neden olunmaması için alınan kararlara uyulması önem taşıdığı belirtilen açılamada, yapılacak denetimlerde alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca idari işlem tesis edilecek, konusu suç teşkil eden davranışlarla ilgili olarak adli işlem başlatılacağı ifade edildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İspanya'da son 24 saatte 12 bin 183 Covid-19 vakası tespit edildiÖnceki Haber

İspanya'da son 24 saatte 12 bin 183 Covi...

Meteorolojiden 13 il için gök gürültülü sağanak uyarısıSonraki Haber

Meteorolojiden 13 il için gök gürültülü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar