ücretli reklam

İstanbulda düzenlenecek olan Formula 1 yarışlarının seyircisiz yapılmasına karar verildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İstanbulda düzenlenecek olan Formula 1 yarışlarının seyircisiz yapılmasına karar verildi
Abone ol
İstanbul il hıfzıssıhha Kurulu, 9 yıl aradan sonra Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı "Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020" yarışlarının seyircisiz olarak gerçekleştirilmesine karar verdi.

Türkiye’nin 2005-2011 yılları arasında ev sahipliği yaptığı, dünyanın en önemli Motor Sporları Organizasyonu Formula 1, 9 yıl aradan sonra 15 Kasım’da gerçekleştirilecek yarışla birlikte Intercity İstanbul Park’a geri dönüyor.

Tüm dünyadan milyonlarca izleyicisi bulunan, ülkelerin tanıtım faaliyetlerinde en önemli spor organizasyonları arasında yer alan Formula 1, sezonun 14’üncü yarışı Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 olarak 13-14-15 Kasım 2020 tarihinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek.

Formula 1 İstanbul Park İşletmecisi Vural Ak, 1 Eylül tarihinde yaptığı açıklama ile İstanbul'da yapılacak olan Formula 1 yarışının seyircili olacağını açıklamıştı.

İstanbul İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun gerçekleştirdiği toplantıda, aradan geçen bir aylık sürede artan Covid-19 vakaları sebebiyle İstanbul'da düzenlenecek olan yarışların seyircisiz olarak gerçekleştirilmesi yönünde yeni bir karar alındı.

Konuya ilişkin İstanbul valiliğinden yapılan açıklamada, "Coronavirus salgınıyla mücadele çalışmaları kapsamında; İstanbul İl Pandemi Kurulunun almış olduğu 13-15 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek 'Formula-1 DHL Turkish Grand Prix 2020 yarışının seyircisiz yapılması' yönündeki tavsiye kararı uyarınca 05.10.2020 Pazartesi günü saat 10.00'da toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından söz konusu yarışın seyircisiz yapılmasına karar verilmiştir." İfadelerin eyer verildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Diyarbakırda 2 tonu aşkın esrar maddesi ve 826 bin kök keneviri ele geçirildiÖnceki Haber

Diyarbakırda 2 tonu aşkın esrar maddesi...

Adıyamanda 69 ev daha karantinaya alındıSonraki Haber

Adıyamanda 69 ev daha karantinaya alındı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar