ücretli reklam

İstanbul Valiliğinden yasaklanan tiyatroya ilişkin açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İstanbul Valiliğinden yasaklanan tiyatroya ilişkin açıklama
Abone ol
​İstanbul Valiliği, Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı'nın PKK propagandası yapıldığı gerekçesiyle yasakladığı tiyatro oyunuyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

PKK propagandası yapıldığı gerekçesiyle yasaklanan tiyatro oyunuyla ilgili soruşturma başlatıldığı beliritlen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"'Teatra Jiyana Nü' özel tiyatro ekibi tarafından 13 Ekim 2020 tarihinde sergilenmesi planlanan "Beru: Klakson Borizan Birt" isimli tiyatro oyunu, Gaziosmanpaşa Kaymakamlığımızca Kürtçe olduğu için yasaklanmamıştır.

Türkçe, Kürtçe veya hangi dilde olursa olsun, terör propagandası yapmak kanunlarımızda yasaktır ve bu tür girişimlere kesinlikle müsaade edilemez.

PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yapılan çalışmalarda; Teatra Jiyana Nü (Yeni Yaşam Tiyatrosu) isimli tiyatro grubunun -sözde- Devlet ve Terör ilişkilerini irdeleyen 'Beru; Klakson Borizan Birt' isimli tiyatronun var olan oyununun tüm kurgusu PKK Terör örgütünün ülkemize karşı yürüttüğü terör propagandasına dönüştürülmek suretiyle oluşturulduğu yönünde güvenlik güçlerimizin tespiti söz konusudur. Bir tiyatro oyununun PKK terör örgütünün propagandasına dönüştürülmesi asla kabul edilemez."

Konuyla ilgili soruşturmaların başlatıldığı kaydedildi. (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Keşmirdeki çatışmalarda 2 Müslüman şehid olduÖnceki Haber

Keşmirdeki çatışmalarda 2 Müslüman şehid...

Diyarbakırda cadde ve sokaklar kışa hazırlanıyorSonraki Haber

Diyarbakırda cadde ve sokaklar kışa hazı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar