İslami değerleri ticaretine alet eden Kotona tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İslami değerleri ticaretine alet eden Kotona tepki
Abone ol
Giyim markası Koton, son reklamlarında eşofman ve pantolon üzerinden İslam'ın şiarlarından tesettürü ticaretine alet etmesi büyük tepki çekti.

Koton, son reklamında başörtülü milli tekvandocu Kübra Dağlı'yı oynattı. Reklamda "Kapalı kadın eşofman giymez" şeklindeki bir ifadeyle eşofmanı bahane edip algı yapılmaya çalışıldı.

Koton'un bu reklamı sosyal medyadaki duyarlı Müslümanların büyük tepkisini çekti.

Müslümanlar, Koton'un, İslami değerleri ticaretine alet ettiğini ve İslami değerlere saygı göstermediğine dikkat çekerek yetkililerden bu saygısızlığa karşı bir yaptırım talep etti.

Kişinin istediği gibi giyinmekte serbest olduğuna dikkat çeken Müslümanlar, ancak Koton'un bu reklamıyla tesettürün sınırlarını çizme hadsizliğine girdiğine dikkat çekti.

Söz konusu reklamın İslâm'ın izzeti savunan herkeste bir rahatsızlığa neden olması gerektiğine dikkat çeken Müslümanlar, Koton mallarının boykot edilmesi çağrısında bulundu.

Koton tekstil firmasının kot pantolon satmak amacıyla "Kapalılar, kot/eşofman giymez" şeklinde bir reklam formu oluşturduğunu hatırlatan Müslümanlar, bunun örseleyici, damgalayıcı bir sosyal mühendislik, toplumun değerlerini ve hassasiyetlerini metalaştırma olduğunu vurguladı.

Müslümanlar, bunun bir reklamın ötesinde; değer, algı ve tercihlere yönelik bir organize taciz olduğunu kaydetti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Sisinin yolsuzluğunu ortaya çıkaran memur Tahrir Meydanında kendini yaktıÖnceki Haber

Sisinin yolsuzluğunu ortaya çıkaran memu...

Bakan Koca Coronavirus ile mücadele kurallarını hatırlatan video paylaştıSonraki Haber

Bakan Koca Coronavirus ile mücadele kura...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar