İşgal altındaki Filistin topraklarında yeni yerleşim birimleri inşa ediliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İşgal altındaki Filistin topraklarında yeni yerleşim birimleri inşa ediliyor
Abone ol
Filistin Toprağı Savunma ve Yahudi Yerleşimine Karşı Direniş Ulusal Ofisi tarafından yayınlanan haftalık raporda, işgalcilerin, Filistinlilere ait topraklarda yeni işgal birimleri inşasına hız verdiği belirtildi.
ücretli

Raporda ayrıca, yargının, Filistin vatandaşlarının hayatlarıyla ilgili birçok davada siyasi kararlar aldığını ve adil yargılama hakkını ihlal ettiğini bildirdi.

Yahudi yerleşim çalışmalarına dair haftalık raporda, Filistinlilere ait topraklara el konulmasını meşrulaştırmak ve yerleşim faaliyetleri yararına kullanılması için siyasi birimlerin müdahalelerine yer verildi.

Raporda, işgal yönetiminin izlediği siyasi politikaların, Filistin toprakları üzerinde yasa dışı konutlar yapmakta Yahudi yerleşimcileri cesaretlendirdiğine dikkat çekildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te yeni yasadışı yerleşim konutları inşa eden siyonist işgal rejiminin bölgedeki faaliyetlerini hızlandırdığına işaret edilen raporda, Kudüs’te bulunan Ramat Shlomo Yahudi yerleşim merkezine 108 yeni konut inşa edilmesi planının onaylandığı hatırlatıldı.

İşgal rejimi sözde Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, 15 Aralık'ta Givat Hamatos bölgesinde 1257 yeni yerleşim biriminin inşasına başlanacağını açıklamıştı.

Siyonist işgal rejimi, 1967’den bu yana işgal altında tuttuğu Filistin topraklarında Yahudi yerleşim birimleri inşa etmeye devam ediyor. Bu zaman zarfında iktidara gelen yeni işgal hükümetleri, yerleşim yerlerini, Filistin topraklarını Yahudileştirme aracı olarak kullanma politikasını aralıksız olarak sürdürdü.

Siyonist işgal rejimi, "Büyük Kudüs" hayali için Yahudi yerleşim alanlarını genişletmek amacıyla coğrafi teması olan Batı Şeria'daki tüm Filistin topraklarını işgal etmeye yönelik faaliyetler yürütüyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
WHO'dan Covid-19 ile mücadelede gevşeklik gösterilmemesi konusunda uyarıÖnceki Haber

WHO'dan Covid-19 ile mücadelede gevşekli...

Afrika Kıtası genelinde Covid-19 vaka sayıları artmaya devam ediyorSonraki Haber

Afrika Kıtası genelinde Covid-19 vaka sa...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar