İş için en çok taşınmak istenen şehirler listesi: İstanbul 30'uncu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İş için en çok taşınmak istenen şehirler listesi: İstanbul 30'uncu
Abone ol
The Boston Consulting Group ile The Network firmaları tarafından hazırlanan raporda, 'iş için en çok taşınmak istenen şehirler' listesinde İstanbul 30'uncu sırada yer aldı. 190 ülkeden 209 bin kişiyle yürütülen araştırmada, katılımcıların yüzde 18'i çalışmak için Londra'ya taşınmaya sıcak baktığını aktardı.
ücretli

ABD merkezli yönetim danışmanlığı firması The Boston Consulting Group (BCG) ile The Network şirketi tarafından hazırlanan 'Küresel Yeteneklerin Şifrelerini Çözmek (Decoding Global Talent)' isimli raporda İstanbul, 'iş için en çok taşınmak istenen şehirler' listesinde 30'uncu oldu.

İlk sırada İngiltere'nin başkenti Londra, ikinci sırada Hollanda'nın başkenti Amsterdam, üçüncü sırada ise Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai şehri yer aldı.  

ASYA VE ORTA DOĞU ŞEHİRLERİ YÜKSELİŞTE

190 ülkeden 209 bin kişiyle yürütülen araştırmada, katılımcıların yüzde 18'i çalışmak için Londra'ya, yüzde 15'i Amsterdam'a, yüzde 14'ü Dubai'ye, yüzde 13'ü Berlin'e, yüzde 11'i Abu Dabi, Tokyo ve Singapur'a, yüzde 10'u New York'a, yüzde dokuzu Barselona'ya, yüzde sekizi ise Sydney'e taşınmaya sıcak baktığını söyledi.  

TÜRKİYE'DE YÜZDE 51 'UZAKTAN ÇALIŞIRIM' DEDİ

Korona virüsü salgınıyla beraber birçok ülkede çalışma alışkanlıklarının değiştiğine işaret edilen raporda, Türkiye'den katılımcıların yüzde 51'i uzaktan çalışabileceğini söyledi.

KANADA, ABD'Yİ GEÇTİ

Raporda, 2014 yılından bu yana ilk kez Kanada'nın ABD'yi geride bırakarak 'iş için en çok taşınmak istenen ülkeler' listesinde birinci sıraya yükseldiği kaydedildi. ABD'nin 'salgın yanıtının' düşüşe sebep olduğu aktarıldı.

Uzmanlar, "Tutarsız bir salgın yanıtı, daha milliyetçi politikaların benimsenmesi ve toplumsal huzursuzluk ABD'nin ikinci sıraya düşmesine sebep oldu" ifadeleri kullanıldı. GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
Erdoğan: Esnafa gelir vergisi muafiyeti getiriyoruzÖnceki Haber

Erdoğan: Esnafa gelir vergisi muafiyeti...

Norveç ve İzlanda'da AstraZeneca aşısının kullanımı durdurulduSonraki Haber

Norveç ve İzlanda'da AstraZeneca aşısını...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar