Köpek Sahiplendirme

İrandan, ülkesinin ABD seçimlerine müdahale iddialarına yanıt

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İrandan, ülkesinin ABD seçimlerine müdahale iddialarına yanıt
Abone ol
​İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, Microsoft şirketinin, ülkesinin ABD seçimlerine müdahale iddialarını "gülünç" olarak nitelendirdi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, İranlı hacker gruplarının 2020 ABD seçimlerine dahil olan siyasi kişi ve grupları hedef aldığını öne süren Microsoft şirketinin iddialarına yanıt verdi.

İddiaları reddeden Hatipzade,  "Yıllardır İran da dahil olmak üzere diğer ülkelerin seçimlerine müdahale eden, İran halkının seçtiği Musaddık hükümetini deviren ve diğer ülkelere karşı istihbarat faaliyetleri yürüten ABD, böyle gülünç bir iddiada bulunacak konumda değil." dedi.

Hatipzade, "Daha önce de defaatle ifade ettiğimiz gibi, Tahran için Beyaz Saray'da başkanlığı koltuğunda kimin oturması önemli değil. Önemli olan, Washington'un uluslararası hukuka, kurallara ve normlara bağlılığı ve diğer ülkelere müdahaleden vazgeçmesi ve yükümlülüklerini yerine getirmesidir." ifadelerini kullandı.

Microsoft, Çin, Rusya ve İran’a ait hacker gruplarının 2020 ABD seçimlerine dahil olan siyasi kişi ve grupları hedef aldığını iddia etmişti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Hilvan Belediye Başkanı Bayık semt pazarında Coronavirus denetiminde bulunduÖnceki Haber

Hilvan Belediye Başkanı Bayık semt pazar...

Ortaköyde DEDAŞ gerginliği sürüyor, çok sayıda gözaltı varSonraki Haber

Ortaköyde DEDAŞ gerginliği sürüyor, çok...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar