ücretli reklam

İrandan ABDnin yaptırım kararına tepki: Bir ulus, aç ve ilaçsız bırakılıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İrandan ABDnin yaptırım kararına tepki: Bir ulus, aç ve ilaçsız bırakılıyor
Abone ol
İşgalci ABD'nin, İran'ın 18 bankasına yaptırım uygulama kararına tepki gösteren Tahran yönetimi, alınan kararın "barbarlık" olduğunu belirtti.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD'nin İran'ın 18 bankasına yaptırım uygulama kararına tepki göstererek, "Paramızı bloke edenler ve bu kararın yöneticileri adalet önüne çıkarılacaktır." dedi.

Zarif, "ABD rejimi salgının ortasında, ilaç ve gıda için kalan son ödeme kanallarını da yok etmeye çalışıyor. İranlılar bu son barbarlığı da atlatacaktır ancak bir ulusun aç bırakılması için komplo kurmak insanlığa karşı yapılan bir cinayettir." ifadelerine yer verdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade de ABD'nin yaptırım kararına ilişkin, "Netanyahu'nun çıkarlarını ABD'nin çıkarlarına tercih edenler ve büyük hezimetle sonuçlanan 'maksimum baskı'dan umudunu kesenler, İran halkını hedef alan insanlık dışı politikasını yoğunlaştırmak için Trump'ı aldatıyorlar. Aynı çete son dört yılda ABD'nin çıkarları ve güvenilirliğini dikkate almadan onunla kumar oynadı. Yine başarısız olacaklar." dedi.

İran Merkez Bankası Başkanı Abdunnasır Hemmati de yaptırım kararını eleştirerek, "ABD'nin İran'ın 18 mali kurumuna yeni yaptırım uygulama kararı, Amerika'nın iç siyasi sorunları ve propaganda amaçlıdır." ifadesini kullandı.

ABD Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada, Yabancı Varlık Kontrol Ofisinin (OFAC), İran'ın 18 bankasını yaptırım listesine aldığı bildirilmişti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Vali Baruş, sağlıklı günlere kavuşabilmek için tüm tedbirlere uyulması gerektiğini söylediÖnceki Haber

Vali Baruş, sağlıklı günlere kavuşabilme...

Mardin Olgunlaşma Enstitüsü, Şırnak yöresinin de kültürel mirasını araştırıyorSonraki Haber

Mardin Olgunlaşma Enstitüsü, Şırnak yöre...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar