İranda Coronavirusun etkili olduğu yerlerde maske takma zorunluluğu getirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İranda Coronavirusun etkili olduğu yerlerde maske takma zorunluluğu getirildi
Abone ol
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani başkanlığında toplanan Coronavirus ile Ulusal Mücadele Kurulunda, salgınla etkin mücadele için yeni kararlar alındı.

Ruhani, başkent Tahran'da düzenlenen ve kendisinin başkanlık ettiği toplantıda, ülkedeki salgınla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık Bakanlığı'nın 6 eyaleti kırmızı bölge olarak tanımladığını belirten Cumhurbaşkanı Ruhani, "5 Temmuz'dan 21 Temmuz’a kadar tüm toplanma yerleri ve kırmızı bölgelerde maske takma zorunluğu getirilecek ve gerekirse bu uygulamanın süresi uzatılabilir." ifadesini kullandı.

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) ile başa çıkmak için ilk ilkenin sosyal mesafeyi korumak olduğunu belirten Ruhani, vatandaşlara kalabalık yerlerde maske takma çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Ruhani, düşmanın uyguladığı ekonomik baskı ve tüm dünyada görülen salgın nedeniyle ülkenin zor bir sene ile karşı karşıya olduğunu ifade ederek, "Bu zor yılı tamamlamak için ülkede yürütme, yargı ve yasama organları birbirlerine yardım etmeli." diye konuştu. 

jab
Anahtar Kelimeler:
Altın fiyatları bugün ne kadar oldu?Önceki Haber

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Dışişleri Bakanlığından Avusturyada PKKlilerin gösteri düzenlemesine tepkiSonraki Haber

Dışişleri Bakanlığından Avusturyada PKKl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar