Köpek sahiplendirme

İranda Coronavirus vakaları düşüşe geçti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İranda Coronavirus vakaları düşüşe geçti
Abone ol
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Covid-19'a karşı aldıkları önlemlerin ardından salgının ülkenin büyük bölümünde düşüşe geçtiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Ruhani, Tahran'da düzenlenen ve kendisinin başkanlık ettiği Coronavirus ile Ulusal Mücadele Kurulu toplantısında bir konuşma yaptı.

Ruhani son haftalarda salgınla mücadele için alınan önlemler sonucu çoğu eyaletlerde olumlu gelişmelere tanık olduklarını ve bunun umut verici olduğunu duyurdu.

Vatandaşların işbirliği sayesinde kırmızı bölgelerin (yüksek riskli bölge) sayısını 12'ye düşürmeyi başardıklarını belirten Ruhani, Coronavirus salgınının yalnızca bir sağlık sorunu olmadığını aynı zamanda dünyada ekonomik, sosyal ve kültürel alanda birçok soruna yol açtığını söyledi.

Ruhani, Coronavirus salgınının dünya ekonomisine negatif etkisi olduğunu belirterek ortalama ekonomik büyümenin düştüğünü ifade etti.

Ruhani, " Coronavirus aşısının yurt içinde yapılması için talimat verdim. Dünya Sağlık Örgütü henüz hiçbir aşıyı onaylamamıştır ancak Sağlık Bakanlığına etkili Coronavirus aşısının yurt dışından temin edilmesi için gerekli talimatı verdim ve Merkez Bankası ile de bu konuda koordinasyon yapılmıştır." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bakan Selçuktan LGS ve YKS açıklamasıÖnceki Haber

Bakan Selçuktan LGS ve YKS açıklaması

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla Ankara bir kere daha sessizliğe büründüSonraki Haber

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla Ankara bir k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar