İran zırhlı birlikleri ülkenin kuzeybatı sınırına konuşlandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İran zırhlı birlikleri ülkenin kuzeybatı sınırına konuşlandı
Abone ol
İran Ordusu Kuzeybatı Bölgesi Karargâhı Komutanı General Ali Hacilu, zırhlı birliklerin ülkenin Azerbaycan ve Ermenistan ile sınır olan şeridine konuşlandığını söyledi.

General Hacilu, sınır birliklerine yapılan askeri güç takviyesine dair yaptığı açıklamada, bu karargahın zırhlı birliklerinin ülkenin Azerbaycan Cumhuriyeti ve Ermenistan ile olan sınır şeridine konuşlandığını söyledi.

General Hacilu, "Ülkenin kuzeybatı bölgesindeki birliklerimizin misyonu sınır sakinlerinin huzuruna yönelik herhangi bir tehdit veya güvensizliği önlemektir." dedi.

İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Kiyumers Haydari, son günlerde ülkenin kuzeybatı sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunmuştu.

Burada basın mensuplarına konuşan Tuğgeneral Haydari, "Ordu birlikleri, ülkenin kuzeybatı sınırlarının bazı bölgelerinde konuşlandırıldı. Bunun asıl amacı kırmızı çizgimiz olan sınır bölgelerini korumaktır. Sınır bölgeleri sakinlerinin huzuru kırmızı çizgimizdir. Dolayısıyla sivillerin güvenliğinin tehlikede olmasına tahammül edemeyiz." ifadelerinde bulunmuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
ABDde korkunç Coronavirus rekoru: Son 24 saatte 132 bin yeni vakaÖnceki Haber

ABDde korkunç Coronavirus rekoru: Son 24...

Kiliste paramotor ve yamaç paraşütü ile uçuşlar yasaklandıSonraki Haber

Kiliste paramotor ve yamaç paraşütü ile...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar