ücretli reklam

İran yapımı Covid-19 aşısı 2-3 hafta içinde insan denemelerine girecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İran yapımı Covid-19 aşısı 2-3 hafta içinde insan denemelerine girecek
Abone ol
​İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, İran'ın maymunlar da dahil olmak üzere birçok ileri vakada hayvanlar üzerinde başarılı testler yaptığını ve aşının önümüzdeki 2 veya 3 hafta içinde insan denemelerinden geçeceğini söyledi.

Nemeki, sert yaptırımlara rağmen İran İslam Cumhuriyeti'nin Coronavirusle mücadele için ilaç geliştirmeyi başardığını söyledi.

İran basınına, İran'ın Covıd-19 için aşı üretimi hakkında yanıt veren sağlık bakanı, "Virüs üzerinde küçük bir etki olsa bile ilaç üretiminde başarı elde ettik. Remdesivir, Favipiravir gibi bazı ilaçlar ve diğer ülkelerden çok yüksek fiyatlarla ithal edilmesi gereken diğer maddeler kısa sürede ülkede üretiliyor ve şu anda kullanıyoruz" dedi.

Bakan, "İran'ın tüm farmasötik önlemleri, Dünya Sağlık Örgütü ve Gıda ve İlaç İdaresinin uluslararası standartlarına ve protokollerine uygundur" ifadelerini kullandı.

Nemeki, "Bundan sonra sonuçları Dünya Sağlık Örgütü'ne sunacağız ve aşıyı geliştirmek için etkili adımlar atmayı umuyoruz" diyerek sözlerini tamamladı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Anayasa Mahkemesinden Işıklar yanıyor paylaşımına ilişkin açıklamaÖnceki Haber

Anayasa Mahkemesinden Işıklar yanıyor pa...

Toplum İstanbul Sözleşmesinin iptali için somut adım bekliyorSonraki Haber

Toplum İstanbul Sözleşmesinin iptali içi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar