İran yabancı yatırımcıları ağırlıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İran yabancı yatırımcıları ağırlıyor
Abone ol
​İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ülkesinin düşmanın baskı ve ekonomik savaşı karşısında başarılı direnişine dikkati çekerek İran'ın düşman komplolarının başarısızlığından sonra yabancı yatırımcıları ve girişimcileri memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Hasan Ruhani perşembe günü, güneybatıdaki Çaharmahal ve Bahtiari eyaletlerinde Lordegan Petrochemical Company'nin açılışını yaptığı sırada ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kaybına atıfta bulunarak, "İran, (ABD) ekonomik savaşının son 3 yılında teslim olmayacağını kanıtladı ve düşmanları aşağılayıcı bir yenilgiye uğradı" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, jeopolitik konumu sayesinde hiçbir gücün İran'ı ortadan kaldıramayacağını vurgulayarak İran ekonomisini "büyük" ve "dirençli" olarak nitelendirdi. İran Cumhurbaşkanı, "Birçoğu İran'ı yok etmeye geldi, ancak başaramadı" dedi.

Ruhani, müreffeh ve ileriye dönük bir İran'ın hem bölge hem de dünya için önemli olduğunu belirterek, "İran hükümeti ve milleti (yatırım) kuralları ve düzenlemeleri çerçevesinde (İran'daki) yabancı yatırımcıların varlığını memnuniyetle karşılıyor" ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Ukraynada Coronavirus vaka sayısında rekor kırıldıÖnceki Haber

Ukraynada Coronavirus vaka sayısında rek...

Ada ülkesi Samoa Cumhuriyetinde ilk kez Covid-19 vakası görüldüSonraki Haber

Ada ülkesi Samoa Cumhuriyetinde ilk kez...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar