İran: Ukrayna uçağında ölenlerin ailelerine tazminat ödenecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İran: Ukrayna uçağında ölenlerin ailelerine tazminat ödenecek
Abone ol
İran, Kasım Süleymani suikastı nedeniyle Amerikan askerlerine misilleme yaptığı sırada düşürülen Ukrayna uçağında ölen 176 kişinin yakınlarına 150 bin dolar tazminat ödeneceğini duyurdu. IRNA ajansının haberinde, "Kabine, en kısa sürede 150 bin dolar ödenmesini onayladı" denildi.

İran, ocak ayında İran hava sahasında düşürülen Ukrayna uçağında hayatını kaybeden 176 kişinin her birinin ailesine 150 bin dolar tazminat ödenmesini onayladı. IRNA haber ajansı tarafından aktarılan hükümet açıklamasında, "Kabine, düşen Ukrayna uçağında hayatını kaybedenlerin her birinin ailesine en kısa sürede 150 bin dolar ya da bunun euro cinsinden muadilinin ödenmesini onayladı" ifadeleri kullanıldı.

İran Devrim Muhafızları, ABD ile gerilim yaşanan bir dönemde Ukrayna Uluslararası Hava Yolları uçağının yanlışlıkla füze sanılarak kalkışından kısa süre sonra kazara düşürüldüğünü açıklamıştı. Yolcu uçağının düşürülmesinden beş gün önce ABD, İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani'yi Irak'ta insansız hava aracı saldırısıyla suikastla öldürmüştü. DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Aylin Sözer'i katleden Şahız TutuklandıÖnceki Haber

Aylin Sözer'i katleden Şahız Tutuklandı

Çin Aşısı Türkiye'de Sağlık Bakanlığı'nın depolarına nakledildiSonraki Haber

Çin Aşısı Türkiye'de Sağlık Bakanlığı'nı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar