İran-Türkiye uçuşları çok yakında yeniden başlatılacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İran-Türkiye uçuşları çok yakında yeniden başlatılacak
Abone ol
İran Sivil Havacılık Kurumu, İran-Türkiye arasındaki uçuşların tekrar başlatılması yönündeki talepler doğrultusunda, İranlı havayolu şirketleri için uçuş izinlerinin verilmeye başlandığını ve İran-Türkiye uçuşlarının yakında başlatılacağını duyurdu.

İran Sivil Havacılık Kurumu Sözcüsü Rıza Caferzade, yabancı havayolu şirketlerine uçuş izni ile ilgili son durum hakkında bilgi vererek, “Yabancı havayolu şirketlerinin uçuşları başlatmaları, ülkelerin kendi sağlık durumlarına uygun olarak sınırlamaları kaldırmaları çerçevesinde yapılır ve İran ile Türkiye arasındaki görüşmelere dayanılarak, sonraki kararlar alınacaktır” dedi.

Korona salgını konusunda sorunu olmayan ve gerekli önlemleri alan İran ile Türkiye'nin hava sınırlarının sağlık protokollerine uyularak açılacağına değinen Caferzade, İran-Türkiye hava sınırının çok yakında tekrar açılacağını ifade etti.

Caferzade, İranlı havayolu şirketlerinin Tahran-İstanbul arası uçuş içi gerekli izni İran Sivil Havacılık Kurumu'ndan alabileceklerini ve İran-Türkiye uçuşlarının tekrar faaliyete başlayacağını söyledi. 

jab
Anahtar Kelimeler:
Psikolog Gümüş: “Olumsuz örneklerden etkilenmeyen güçlü bir nesil yetiştirmeliyiz”Önceki Haber

Psikolog Gümüş: “Olumsuz örneklerden etk...

Marmaris açıklarında 5,2 büyüklüğünde depremSonraki Haber

Marmaris açıklarında 5,2 büyüklüğünde de...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar