İran Cumhurbaşkanı Ruhaniden Coronavirus önlemleri açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İran Cumhurbaşkanı Ruhaniden Coronavirus önlemleri açıklaması
Abone ol
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Önümüzdeki iki hafta içinde istediğimiz sonucu elde edemezsek iki haftalık Covıd-19 tatili uzatılabilir." dedi.

Cumhurbaşkanı Ruhani, Tahran'da düzenlenen ve kendisinin başkanlık ettiği Coronavirus ile Ulusal Mücadele Kurulu toplantısında konuştu.

Yeni Coronavirus kısıtlamalarına ilişkin Ruhani, "Bugünden itibaren faaliyetleri yasaklanan işletmeler üzerindeki ekonomik baskıyı hafifletmek için tüm sağlık protokollerine uymalıyız. Bu iki hafta içinde istediğimiz sonucu elde edemezsek iki haftalık Covıd-19 tatili uzatılabilir." dedi.

Cumhurbaşkanı Ruhani, "Emniyet güçleri ve tüm kurumlar iki hafta içinde sağlık protokolleri ile yeni korona önlemlerinin uygulanması için işbirliği yapmalıdır." ifadesini kullandı.

Ülkede günlük test sayısının 100 bine çıkarılacağını duyuran Hasan Ruhani, "Bugünkü toplantıda yıl sonuna kadar yaklaşık 30 milyon kişi için ayda 100 bin tümen sosyal yardım desteği ve en az 10 milyon aile için ise 1 milyon tümen kredi sağlama kararı verildi." diye konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
F-16'lar ile eğitim uçuşu gerçekleştirildiÖnceki Haber

F-16'lar ile eğitim uçuşu gerçekleştiril...

Mardin'de seyir halindeki kamyon alev aldıSonraki Haber

Mardin'de seyir halindeki kamyon alev al...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar