İran-Afganistan demiryolu ekonomik refah için önemli bir adım

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İran-Afganistan demiryolu ekonomik refah için önemli bir adım
Abone ol
İran ve Afganistan cumhurbaşkanları ile her iki ülkeden yetkililer, sanal bir konferans aracılığıyla Herat-Huaf demiryolu projesini resmen başlattı. Proje, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi adına büyük bir adım olarak nitelendirildi.
ücretli

İran'ın Huaf kentinden Afganistan'ın Herat kentindeki Rosnak'a 140 km (86 mil) mesafeyi kapsayan Herat-Huaf demiryolu, Afganistan'ı güney İran limanlarının yanı sıra İran-Türkiye ve Avrupa demiryolu ağına bağlayacak.

Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, resmi olarak perşembe günü açılan Herat-Huaf Demiryolu hattının ekonomik refah için tarihi bir adım olduğunu kaydetti.

Sanal bir konferansta konuşan Cumhurbaşkanı Eşref Ghani, "Bugün tarihi ve hayati bir proje olan Herat-Huaf demiryolunun açılmasına tanık oluyoruz. Bu tarihi projenin açılışını her iki ülkede de ekonomik canlanma, gelişme ve refaha doğru önemli bir adım olarak memnuniyetle karşılıyorum" dedi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ise, "Bugün hem İran hem de Afganistan ülkeleri için bir mutluluk günü, bir merhamet günü, bir gelişme günüdür. İki dost ve komşu olan İran ve Afganistan, birbirlerinin kapasitelerini kullanabilir ve ekonomik büyüme sağlayabilir" ifadesini kullandı. (İLKHA)

 

Anahtar Kelimeler:
Covid-19 kurallarına uymayan 672 kişiye para cezası verildiÖnceki Haber

Covid-19 kurallarına uymayan 672 kişiye...

Hindistanda 414, Meksikada 671 hasta daha Covid-19 nedeniyle öldüSonraki Haber

Hindistanda 414, Meksikada 671 hasta dah...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar