Köpek Sahiplendirme

Irakın kuzeyindeki Pençe-Kaplan Operasyonunda arama-tarama faaliyetleri tamamlandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Irakın kuzeyindeki Pençe-Kaplan Operasyonunda arama-tarama faaliyetleri tamamlandı
Abone ol
Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe operasyonları ile toplam 320 PKK’linin öldürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, 16 Haziran 2020 tarihinde Irak'ın kuzeyi Haftanin’de başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu'nun ise planlandığı gibi devam ettiği aktarıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Terör örgütüne ait her bir sığınak, barınak ve mağaraya giren komandolarımız, operasyon bölgesinin tamamında yürüttükleri arama-tarama faaliyetlerini başarıyla tamamladı. Bu kapsamda Haftanin bölgesinde tespit edilen 269 sığınak ve 53 mağaraya girilerek ele geçirilen silah, mühimmat ve yaşam malzemeleri tek tek imha edildi.

Bölgede gerçekleşen arama-tarama faaliyetlerinde; 265 adet EYP, 11 adet mayın, 10 adet RPG-7 roketatar, 125 adet el bombası, 1 adet drone insansız hava aracı, 26 adet ağır silah, 4 adet havan, 143 adet hafif silah, 27 bin 693 adet silah mühimmatı, 22 bin 331 adet ağır silah mühimmatı, 8 adet AT-4 tanksavar füzesi, 244 adet top/havan mühimmatı, 238 adet roketatar mühimmatı, 4 adet termal kameradan gizlenme kıyafeti, 6 adet telsiz ve çok sayıda yaşam malzemesi ile araç-gereç ele geçirilerek imha edildi." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
AFADdan kuvvetli sağanak yağış uyarısıÖnceki Haber

AFADdan kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Dünya genelinde 7 binden fazla sağlık çalışanı Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiSonraki Haber

Dünya genelinde 7 binden fazla sağlık ça...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar