Irak Başbakanı Kazımi: Kürdistan Bölgesindeki öfke on yıllar öncesinin ürünü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Irak Başbakanı Kazımi: Kürdistan Bölgesindeki öfke on yıllar öncesinin ürünü
Abone ol
Irak Başbakanı Mustafa Kazımi, Süleymaniye başta olmak üzere Kürdistan Bölgesi'ndeki kentlerde patlak veren protestolara ilişkin yayımladığı mesajda, "Kürdistan Bölgesi'ndeki halkımızın çektiği acılar nedeniyle derin üzüntü içindeyiz." dedi.
ücretli

7 Aralık 2020 tarihinden bu yana Süleymaniye başta olmak üzere mali kriz nedeniyle Kürdistan Bölgesi'nin birçok kentinde baş gösteren protestolarda şu ana kadar 10 kişi hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralandı.

Süleymaniye ve Halepçe kentlerinde halen devam eden protestoların nedeni geciken memur maaşları olarak gözükse de Irak Başbakanı Mustafa Kazımi, Kürdistan Bölgesi'ndeki halkın gösterdiği tepkiyi "On yıllar öncesinden biriken öfkenin patlak vermesi" olarak yorumladı.

Kazımi, resmi sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, protestocuların haklı gerekçelerinin olduğuna dikkat çekerek Kürdistan Bölgesi ve Irak'ın tüm şehirlerinde halkın ihtiyaçlarını karşılamak için ciddi şekilde çalışacaklarını belirtti.

Kazimi mesajında, "Özellikle kültür, asil ve dağ gibi Süleymaniye kenti başta olmak üzere Kürdistan Bölgesi'ndeki halkımızın çektiği acılar nedeniyle derin üzüntü içindeyiz." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Suçüstü yakalanan kablo hırsızları tutuklandıÖnceki Haber

Suçüstü yakalanan kablo hırsızları tutuk...

Berberlerin işleri yarı yarıya azaldıSonraki Haber

Berberlerin işleri yarı yarıya azaldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar