ücretli reklam

İpekyolu Belediyesi Spor Akademisinde eğitimlere başlandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İpekyolu Belediyesi Spor Akademisinde eğitimlere başlandı
Abone ol
Van'da, İpekyolu Belediyesi tarafından çocuklara ve gençlere yönelik 10 Eylül tarihinde açılan "Spor Akademisi"nde 10-14 yaş aralığındaki bireylere basketbol ve futbol branşlarında temel eğitimler verilmeye başlandı.

Daha önce ilçedeki çocuklara ve gençlere yönelik farklı spor branşlarında verilen eğitimler, tüm dünyada ve Türkiye'de yaşanan Covid-19 pandemisi sebebiyle ara verilmişti.

Yeni normal olarak adlandırılan bu süreçte çocukların, gençlerin nitelikli bir şekilde sporla ilgilenmeleri ve profesyonel anlamda eğitim almaları için maske, hijyen ve mesafe kurallarına uyularak Karşıyaka Mahallesinde "Spor Akademisi" olarak hizmete açılan spor kompleksinde eğitimlere başlandı.

Hizmete açılan akademi ilk etapta kendi alanında yetkin eğitmenler tarafından 10 ile 14 yaş aralığındaki bireylere basketbol ve futbol okulu olarak hizmet verecek. İlerleyen zamanlarda farklı spor dallarında eğitimler de verilerek akademinin kapsamı genişletilecek.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Spor Akademimizi çok önemsiyoruz. İlçemizdeki gençlerimiz, çocuklarımız için güzel faaliyetler programlayacağız. Bulunduğumuz hafta Avrupa Spor Haftası, bu haftada çocuklarımız, gençlerimiz olabildiğince etkinlik yapsın. Spor hem ruh sağlımız hem de beden sağlımız için birçok olumlu etkiye sahip. Akademimiz bütün İpekyolu'na, Van'a hayırlı olsun." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Şırnakta 5 PKKli teslim olduÖnceki Haber

Şırnakta 5 PKKli teslim oldu

İranda 376 bin 531 Covid-19 hastası iyileştiSonraki Haber

İranda 376 bin 531 Covid-19 hastası iyil...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar