ücretli reklam

İngilterede Covid-19dan işsiz kalanlara meslek eğitimi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İngilterede Covid-19dan işsiz kalanlara meslek eğitimi
Abone ol
​İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak'ın, "Her çalışanı kurtaramayacağız." ifadesi ile başlayan tartışmalara hükümet yeni bir formülle yanıt vermeye çalıştı.

Başbakan Boris Johnson, "Hükümet, her çalışanı kurtaramayabilir ama işsiz kalanlara yeni iş bulmada yardımcı olabilir." diyerek, işverenlerin değer verdiği becerilerin esas alınarak hazırlanacak eğitim programının 23 yaşından büyük ve üniversite eğitimi alamamış yetişkinlere, hükümetin sağladığı fon sayesinde ücretsiz olacağı belirtildi.

"Yetenekli göçmen alımlarını sürdüreceğiz"

Başbakan Johnson, belirli alanlarda beliren iş gücü açığına karşı neler yapılacağı konusunda, "yetenekli göçmen alımlarını sürdüreceklerini" ancak önceliği kendi vatandaşlarının eğitimine vereceklerini ifade etti.

İngiltere'de kısıtlamalar sırasında halka açılan bedava çevrimiçi kursların sayısının daha da genişletilerek 62'ye çıkarıldığı kaydedildi.

Maliye Bakanlığı, kısıtlamalar döneminde işlerine gidemeyenlere yönelik hazırladığı iş koruma ve gelir desteği programlarıyla 6 milyon çalışanın maaşlarının yüzde 80'ini ödemiş, bu ay sonu sona erecek bu planın yerine ise maaşların sadece yüzde 20'sini ödeyeceği yeni bir 6 aylık plana geçildiğini açıklamıştı.

İşsizlik oranının yıl sonunda yüzde 9,7; sonraki yıllarda ise yüzde 13,7 olabileceğini tahmin eden rapor yayınlanmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
TEB: Eczacılık mesleğinde istihdam sorunu yaşanabileceğinden kaygılıyızÖnceki Haber

TEB: Eczacılık mesleğinde istihdam sorun...

Pençe-Kaplan Operasyonunda PKKye ait mühimmat ele geçirildiSonraki Haber

Pençe-Kaplan Operasyonunda PKKye ait müh...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar