İngilterede Coronavirus tedbirlerinin gevşetilmesi planı ertelendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İngilterede Coronavirus tedbirlerinin gevşetilmesi planı ertelendi
Abone ol
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, artan Coronavirus vakaları nedeniyle hükumetin önlemleri gevşetme yönündeki planlarını en az iki hafta ertelediklerini açıkladı.

İngiltere Başbakanı Johnson, 1 Ağustos tarihinde yürürlüğe koymayı kararlaştırdıkları "karantina önlemlerini hafifletme" yönündeki planın, ülkede artan yeni tip Coronavirus vakaları nedeniyle ertelendiğini duyurdu.

 

"Frene basmak zorundayız"

Johnson yaptığı basın açıklamasında artan vakalara dikkat çekti.

"Virüsü kontrol altında tutmak için fren pedalına basmak zorundayız." saptamasında bulunan Johnson, toplumu ve ekonomiyi canlandırmak için karantina önlemlerini hafifletme adımlarının şartlara bağlı olduğunu belirterek gerekirse planı dondurmaktan çekinmeyeceğini söyledi.

Johnson, virüsün daha fazla yayılmasını önlemek için "hafifletici önlemlerde duraklama" zamanının geldiğini, gevşetme planı kapsamında faaliyete başlaması düşünülen yerlerin kapalı kalacağını kaydetti.

İngiltere'de 8 Ağustos'tan itibaren, şu anda mağazalarda uygulanan tedbirlerin; müzeler, sinemalar ve ibadet yerleri gibi diğer yerlerde uygulanması zorunlu olacak.

"Gerçekten üzgünüm, ancak riski göze alamayız"

Johnson, basın toplantısında yaptığı konuşmada, "Aldığımız önlemlerin, evlilik projesi olanlar, Kurban Bayramı'nı kutlamak isteyen birçok insan için gerçek bir darbe olacağını anlıyorum. Gerçekten üzgünüm ancak bu riski göze alamayız." dedi.

Cuma günü yayımlanan haftalık çalışmada, Ulusal İstatistik Bürosu, yeni tip Coronavirus vaka sayısının yüksek olduğu sonucuna vardı.

Ofise göre, 20-26 Temmuz tarihleri ​​arasında, İngiltere'de her 10 bin kişiden 0.78'inin Coronavirus'e yakalandığı, bunun da günde yaklaşık 4 bin 200 yeni vakaya tekabül ettiği kaydedildi. Bu rakamlar geçen hafta kaydedilen sayı ile karşılaştırıldığında, günde 2 bin 800 yeni vaka artışı anlamına geliyor. (İLKHA)

jab
Anahtar Kelimeler:
Diyanet Vakfı Bitliste 3 bin aileye kurban eti dağıttıÖnceki Haber

Diyanet Vakfı Bitliste 3 bin aileye kurb...

Van Umut Kervanı yüzlerce aileye kurban eti dağıtacakSonraki Haber

Van Umut Kervanı yüzlerce aileye kurban...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar