Köpek Sahiplendirme

İmam Hatiplere hakaret eden Erol Mütercimlere tepkiler devam ediyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İmam Hatiplere hakaret eden Erol Mütercimlere tepkiler devam ediyor
Abone ol
​Katıldığı bir TV programında imam hatip mezunlarını küstah sözlerle hedef alan Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler’e tepkiler artarak devam ediyor.

Mütercimler’in, milyonlarca imam hatip mezununu “sahtekarlık, sapıklık ve ahlaksızlık” ile suçlamasına tepki gösteren ÖNDER Siirt Şubesi Başkan Yardımcısı Ahmet Erdal, söz konusu ithamların kabul edilemez olduğunu belirtti.

İmam Hatipler üzerine yapılmaya çalışılan yanlışların ihanet olarak değerlendiren Erdal, “Bütün Türkiye’de olduğu gibi İmam Hatipler üzerine yapılmaya çalışılan yanlışlıkları kınadık. Bu yapılanların resmen bir ihanettir.” dedi.

Erdal, “Bundan dolayı bunu hem kınıyoruz hem de gerekli şikâyetlerimizi hazırlıyoruz ve ilgili yere şikâyet dilekçemizi vereceğiz. Erol Mütercimler adlı şahsın vasfı ne olursa olsun her herhangi bir zümreyi özellikle memleketimizde saygın, sevilen ve sayılan insanların tamamını bir şekilde töhmet altına bırakacak sözleri sarf ettiği için gerekeni yerine getirdik.” ifadelerini kullandı.

Erol Mütercimler’in yaptığı hakaretin yanında kâr kalmaması gerektiğini vurgulayan Erdal, “Bunun yapmamızın sebebi bu tür kişilerin yaptıkları yanlarına kar kalmamasın. Biz bu kişinin cezalandırılmasını istiyoruz. Çünkü bunlar affedilecek olursa bütün imamları, İmam Hatipleri, müftüleri ve vaizleri suçlu olarak topluma göstermeye çalışıyorlar.  Bizim bunu kabul etmiyoruz. Bundan dolayı onları kınıyor ve bir an önce bu yanlışın düzeltilmesi için yetkililerden istirham ediyoruz. Bu güzide toplumu hedef alan insanlara müsamaha gösterilmemesi lazım.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Diyanet-Sen Batman Şube Başkanı Cihan: İmam hatip okulları ülkede ender okullardırÖnceki Haber

Diyanet-Sen Batman Şube Başkanı Cihan: İ...

Milli Eğitim Bakanı Selçuktan 3 uyarıSonraki Haber

Milli Eğitim Bakanı Selçuktan 3 uyarı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar