İllere göre risk haritası güncellendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İllere göre risk haritası güncellendi
Abone ol
'Kontrollü normalleşme' için illerin 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık korona virüsü vaka sayılarını içeren haritanın son hali açıklandı. 100 bin kişide 89,99 olan vaka sayısı 111, 57'ye çıkan ve 100 kişi sınırını aşan İstanbul daha önce açıklanan kriterlere göre turuncu gruptan kırmızı gruba döndü.
ücretli

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre korona virüsü risk haritasının güncellenmiş halini açıkladı. Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kontrollü normalleşme için illerimizin 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarını içeren insidans haritasının güncel hali ektedir. Yüksek riskli illerimiz risklerini düşürmek için daha tedbirli olmalı. Normalleşme kontrollü gerçekleşmeli" dedi.

Büyükşehirlerde vaka sayıları artarken, İstanbul'da 100 bin kişide 89,99 olan 111, 57'ye çıktı. Samsun vaka artış sayısında birinci olurken Sinop, Ordu, Giresun ve Trabzon vaka sayılarının nüfusa göre en yüksek olduğu diğer iller oldu. Ankara ve İzmir'de yükseliş görülürken Şırnak ve Hakkari gibi düşük riskli illerde de vaka sayıları arttı. Uşak'ta ise vaka sayısında düşüş sürüyor. GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
İçişleri Bakanlığı: Dünkü denetimlerde 1561 işletmede salgın tedbirlerine aykırılık tespit edildiÖnceki Haber

İçişleri Bakanlığı: Dünkü denetimlerde 1...

Fahrettin Koca: Yavaş yavaş evin yolunu tutsak?Sonraki Haber

Fahrettin Koca: Yavaş yavaş evin yolunu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar