İletişim Başkanlığından darbe ve idam tehdidi içeren yazıya suç duyurusu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İletişim Başkanlığından darbe ve idam tehdidi içeren yazıya suç duyurusu
Abone ol
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik, Artı Gerçek adlı internet sitesinde yayımlanan, Ragıp Zarakolu'na ait darbe ve idam tehdidi içeren yazı nedeniyle suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu.
ücretli

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Artı Gerçek adlı sitede "Makus kaderden kaçış yok" başlıklı köşe yazısında idam edilen Türkiye'nin eski başbakanlarından Adnan Menderes ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kıyaslayan bir yazı kaleme alan Ragıp Zarakolu hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. 

İletişim Başkanı Altun, Arti Media şirketine ait bir internet haber sitesinde Ragıp Zarakolu imzasıyla yayımlanan yazıda, darbe ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik idam tehdidi bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

"Artı Gerçek" isimli internet sitesinde Ragıp Zarakolu tarafından kaleme alınan "Makus kaderden kaçış yok" başlıklı bir yazının yayımlandığı aktarılan dilekçede, yayıncı tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafının karşısında darbeciler tarafından idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes'in fotoğrafının yerleştirildiği vurgulandı.

Ragıp Zarakolu'nun yazısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkça darbe ve idamla tehdit edildiği belirtilen suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

Şüpheliler tarafından Adnan Menderes'in 27 Mayıs 1960 askeri darbesi sonrasında darbeciler tarafından 17 Eylül 1961 tarihinde idam edilmesi olayı üzerinden halk oyuyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a karşı açıkça darbe ve idam tehdidi yapılmıştır.

Dilekçede, "Açıklanan nedenlerle yazıyı kaleme alan Ragıp Zarakolu, söz konusu internet sitesinin sahibi Arti Media GmbH ve şüpheli vasfına uygun tespit edilecek tüm kişi ve kuruluşların, Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasal düzenine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı alenen işlemiş oldukları fiiller nedeniyle ve resen tespit edilecek diğer suçlar nedeniyle cezalandırılması için kamu davası açılması istendi." ifadelerine yer verildi.

Anahtar Kelimeler:
Tarih değişikliği karşısında motivasyon kaybedilmemeliÖnceki Haber

Tarih değişikliği karşısında motivasyon...

Trump'un çelişkili açıklamaları ABD kamuoyunun da kafasını karıştırdıSonraki Haber

Trump'un çelişkili açıklamaları ABD kamu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar