ücretli reklam

İletişim Başkanı Altundan Azerbaycan ile dayanışma çağrısı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İletişim Başkanı Altundan Azerbaycan ile dayanışma çağrısı
Abone ol
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ermeni saldırganlığını en güçlü biçimde kınıyor, dünyanın tüm makul ülkelerine, bu işgale ve saldırılara karşı Azerbaycan ile dayanışma içinde olma çağrısında bulunuyoruz." dedi.

Sosyal medya Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Altun, Azerbaycan'daki kardeşleriyle her zaman omuz omuza olacaklarını belirtti.

Ermenistan'ın saldırganlık yapmadan önce bunu hesaba katması gerektiğine dikkati çeken Altun, savaş ve istikrarsızlığın bölgeye faydasının olmayacağını vurguladı.

Uluslararası toplumun bir kez daha Ermenistan'ın saldırganlığı karşısında üç maymunu oynadığını ifade eden Altun, "Onlarca yıldır hiçbir şey yapmayarak, hatta yasa dışı işgale ortak olarak Ermeni tarafını cesaretlendirdiler. Mevcut çatışma, durumun sürdürülemez hale geldiğinin kanıtıdır. Ermenistan, Azerbaycan topraklarında işgalci durumundadır. On yıllardır Dağlık Karabağ'ı işgal etmekle kalmadılar, aynı zamanda Azerbaycan'a karşı sürekli provokasyonlara kalkıştılar. Bugün yaptıkları saldırı, bir kez daha tehlikeli bir durum oluşturdu. Ermeni saldırganlığını en güçlü biçimde kınıyor, dünyanın tüm makul ülkelerine, bu işgale ve saldırılara karşı Azerbaycan ile dayanışma içinde olma çağrısında bulunuyoruz. Türkiye ve Azerbaycan iki devlet, bir millettir. Bunun gereğini yaparız." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İranda 376 bin 531 Covid-19 hastası iyileştiÖnceki Haber

İranda 376 bin 531 Covid-19 hastası iyil...

Kürdistan Bölgesinde 735 yeni Covid-19 vakası tespit edildiSonraki Haber

Kürdistan Bölgesinde 735 yeni Covid-19 v...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar