İkinci el araç satışına vergi geliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İkinci el araç satışına vergi geliyor
Abone ol
AK Parti yasa taslağı hazırladı, ikinci el araç satışından vergi almak için harekete geçildi. Taslağa göre ikinci el satıştan binde 5 vergi alınacak, satış değeri aracın kasko değerinden düşük gösterilemeyecek.
ücretli

Hükümet, yama tutmayan bütçe için yeni kaynak arayışlarına girdi. İlk göz dikilen alan ise geçen yıl 6 milyon satışın yapıldığı ikinci el araç pazara oldu.

AK Parti tarafından hazırlanan ve yakında TBMM'ye getirilmesi beklenen yasa taslağına göre ikinci el araç satışından binde 5 oranında vergi alınacak. Sözcü'den Taylan Büyükşahin'in haberine göre satış değerinin düşük gösterilmesinin önüne geçmek gerekçesiyle de kasko değerinin altında satış miktarı beyan edilemeyecek.

PANDEMİYLE OTOYA TALEP ARTTI

Korona salgını nedeniyle toplu ulaşımı kullanmak istemeyenlerin artmasıyla, otomobil satışları da arttı. Sıfır araç teminindeki sıkıntı nedeniyle de ikinci el araç pazarı hareketlendi. İkinci el analiz şirketi Cardata'nın Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın "100 bin TL'lik bir araçtan 500 TL yeni vergi alınacak. Ama 300 bin TL'den itibaren fiyatlara kısmi etkisi olacaktır" dedi. GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
ABD'de Johnson&Johnson'ın tek dozlu aşısına onayÖnceki Haber

ABD'de Johnson&Johnson'ın tek dozlu aşıs...

Ertelenen YÖKDİL yapıldıSonraki Haber

Ertelenen YÖKDİL yapıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar