IHO-EBRARdan Diyarbakırdaki yetim aileye yeni ev yardımı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
IHO-EBRARdan Diyarbakırdaki yetim aileye yeni ev yardımı
Abone ol
Merkezi Hollanda'da bulunan Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu IHO EBRAR, Yetimler Vakfı aracılığıyla Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde, içinde yaşanılamayacak halde olan bir evde oturan 3 çocuklu aileye yeni bir ev inşa ederek teslim etti.

Merkezi Hollanda'da bulunan IHO EBRAR, 5 Nisan Mahallesi'nde içinde yaşanılamayacak halde olan bir evde oturan 3 çocuklu aileye yeni bir ev inşa ederek teslim etti.

Daha önce bir odalı, rutubet ve kokudan geçilmeyen evde yaşamaya çalışan aile, yeni bir eve geçtikleri için çok mutlu oldu.

Mağdur ailenin içinde yaşadığı evin durumunun iyi olmadığını belirten IHO EBRAR gönüllüsü Mehmet Ali Aysu, Avrupa ve Türkiye'deki hayır sahiplerinin desteğiyle evi bitirip teslim ettiklerini söyledi.

Aysu, "Merkez bağlar ilçesinde 3 çocuklu yetim bir aile vardı. Evleri, yaşanılması zor bir haldeydi. Yetim ailenin tek odalı bir evi vardı. IHO-EBRAR'a yardımda bulunan hayır sahiplerin desteğiyle biz de tek odayı tadilattan geçirdik ve ayrıca dam kısmına da bir salon, bir oda inşa ettik." diyerek yardımda emeği geçen herkese teşekkür etti.

"Yeni evim 2 kat, 3 odalı olduğu için çok mutlu oldum"

Yeni evine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ifade eden ev sahibi Suna Alpaydinar, hayırseverlere teşekkür ederek şöyle konuştu:

jab
Anahtar Kelimeler:
İpekyolu Kaymakamı Aslan, projeleri anlattıÖnceki Haber

İpekyolu Kaymakamı Aslan, projeleri anla...

Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları Karabağı görüşecekSonraki Haber

Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar