İçişleri Bakanlığından zam haberlerine yalanlama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İçişleri Bakanlığından zam haberlerine yalanlama
Abone ol
İçişleri Bakanlığı, kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi bedellerine yüksek oranda zam yapılacağı iddialarının asılsız olduğunu duyurdu.
ücretli

Asılsız haberlere itibar edilmemesi konusunda vatandaşlara uyarıda bulunan İçişleri Bakanlığı, yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Son dönemlerde bazı basın ve yayın organları ile sosyal medya hesaplarında 'T.C. Kimlik Kartı, pasaport, sürücü belgesi, değerli kâğıt ve harç bedellerine yüksek oranda zam yapılacağı veya belgelerini yenilemeyenlere yılsonu itibariyle ceza uygulanacağı' şeklinde yer alan asılsız haberlerin hiçbir şekilde yasal dayanağı bulunmamaktadır. T.C. Kimlik Kartı, pasaport ve sürücü belgesi harç ve değerli kâğıt bedelleri her yılın sonunda Hazine ve Maliye Bakanlığının belirlediği yeniden değerleme oranında arttırılmaktadır. Ayrıca Nüfus Cüzdanlarının değiştirilmesine ilişkin herhangi bir son tarih bulunmamakta olup hali hazırda kullanılan nüfus cüzdanları yeni nesil T.C. Kimlik Kartı ile değiştirilinceye kadar geçerlidir. Eski Tip Sürücü Belgelerinin yeni tip sürücü belgeleriyle değiştirilmesine ilişkin son tarih ise 31 Aralık 2022’dir. Bu sebeple medyada yer alan gerçek dışı haberlere itibar edilmemesi hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü özel hastanelerdeki yoğunlukla ilgili inceleme başlattıÖnceki Haber

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü özel hasta...

Türkiye matematik ile fen alanlarında basamak atladıSonraki Haber

Türkiye matematik ile fen alanlarında ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar