Köpek sahiplendirme

İçişleri Bakanlığından 81 ile yeni Covid-19 genelgesi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İçişleri Bakanlığından 81 ile yeni Covid-19 genelgesi
Abone ol
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine “Covid-19 Denetimleri” konulu genelgede, denetimlerin artırılması istendi.

Türkiye genelinde 4 gün boyunca pazar yerleri, toplu ulaşım araçları ve alışveriş merkezleri olmak üzere vatandaşların kalabalık şekilde bulunduğu yerlere yönelik yoğunlaştırılmış denetimler yapılacak

Bakanlık'tan valiliklere gönderilen genelge şöyle;

"1. 26­27­28­29 Kasım 2020 tarihlerinde tüm il ve ilçelerde, vali ve kaymakamların koordinasyonunda; başta pazar yerleri, toplu ulaşım araçları ve alışveriş merkezleri olmak üzere vatandaşların kalabalık şekilde bulunabildiği yerlere yönelik yoğunlaştırılmış denetimler yapılacak.

2. Toplu ulaşım araçlarına yönelik denetimde toplu ulaşım araçları tek tek kontrol edilecek. Özellikle yolcu kapasite sınırlaması, HES kodu ibrazı, maske takma zorunluluğu ve ulaşım araçlarında gerekli hijyen/temizlik tedbirlerinin alınması hususlarına ağırlık verilecek.

3. Her bir pazaryeri için ayrı ayrı olmak üzere pazaryeri yöneticisi ilgili yerel yönetimler tarafından belirlenerek valilik/kaymakamlıklarla ivedi şekilde paylaşılacak.

4. Salgınla mücadeleye yönelik alınması gereken tedbirlerden ve belirlenen kurallara uyulmasından sorumlu olacak pazaryeri yöneticilerinin denetim ekipleriyle iletişimi ve koordinasyonu etkin şekilde sağlanacak.

5. AVM’lere yönelik denetimlerde alışveriş merkezi içerisinde aynı anda bulunabilecek kişi sayısı ve çalışma saatleri kısıtlamalarına uyulması hususlarına ağırlık verilecek.

6. Alışveriş merkezlerinin denetiminde daha önce illere gönderilen genelge kapsamında alışveriş merkezi klima ve filtreleme sistemlerinin bakımı ve filtre değişimlerinin düzenli olarak yapılıp yapılmadığı hususu özellikle denetlenecek." (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Şanlıurfa'da seyyar satıcılarının terazi ve eşyalarına el konulduÖnceki Haber

Şanlıurfa'da seyyar satıcılarının terazi...

Ülke genelinde yoğunlaştırılmış Coronavirus denetimlerine bugün başlanacakSonraki Haber

Ülke genelinde yoğunlaştırılmış Coronavi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar