Köpek Sahiplendirme

İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan Anayasa Mahkemesi Başkanına tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan Anayasa Mahkemesi Başkanına tepki
Abone ol
Bakan Soylu, şehirlerarası yollarda eylemleri yasaklayan kanunun iptal edilmesi nedeniyle Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan'a tepki gösterdi, "Niye eskortlarla geziyorsunuz o zaman?" diye sordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde Toplumsal Olaylarda Müzakere Kursu Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, şehirlerarası yollarda eylemleri yasaklayan kanunun iptal edilmesini hatırlattı.

Konuşmasında, AYM Başkanı Zühtü Arslan'a tepki gösteren Soylu, "Sevgili AYM Başkanı, size söylüyorum. Sözlerime alınabilirsiniz, alınmayabilirsiniz ama bunu söylemezsem bu dünyaya karşı da öbür dünyaya karşı da kendimi mesul hissediyorum." dedi.

Soylu, şu ifadeleri kullandı:

"Geçtiğimiz günlerde basında Anayasa Mahkemesi'nin toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanunundaki şehirlerarası 'karayollarında toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenlenemez' hükmünü iptal ettiği şeklinde bir haber yapıldı. Yazım aşamasında olan bu kararın uygulamada ne gibi sorunlara yol açacağını en iyi burası bilir. Enteresan bir işle karşı karşıyayız. Sosyal medyada bir terörizm olduğunu herkes kabul ediyor. Hemen Anayasa Mahkemesi bir düzenleme yapıyor, bunu siz kolluk kuvveti olarak belirleme hakkına sahip değilsiniz diyor. Başımızın üstüne. Sonra vatandaşımız şikâyet ediyor. Biz bu kadar hakaretle karşı karşıyayız diyor. Cumhurbaşkanımızdan başlayarak tüm devlet büyükleri karşı karşıya kalıyor. Sonra güvenlik tatbikatları var, iptal ettiler. Nesini iptal ettiniz. FETÖ, Türkiye'yi ele geçirmeye çalıştı. Nerede ele geçirmeye çalıştı? Yargıda, emniyette, TSK'da. Bunlar kim, kamu görevlisi. Kamu görevlileri kamuya nasıl giriyorlar. Ben anlamıyorum. Şartlar, şekiller. Şu özgürlüktür, şu değildir. Burada bir şey yapılmak isteniyor. Sadece terör örgütüne mensupsa kamuya girmesin. Kim girerse girsin. Atıyoruz zaten. Bu özgürlükleri engeller. Peki. Ben gördüklerimi söyleyeyim, sonra ne söylerse söylesinler. Anayasa Mahkemesi karar veriyor. FETÖ'cüler girsin, PKK'lılar girsin ne olacak. Anayasa Mahkemesi Başkanı'na buradan söylüyorum. Madem özgür bir ülkeyiz, ana caddelerde, sokaklarda özgürce yürüyüş hakkının ortadan kaldırılmasını onayladınız. Polis koruması almana gerek yok. Bisikletinle işe git gel bakalım. Anayasa Mahkemesi Başkanı'na söylüyorum kendi arabamla tek başına gitmeye ben varım sen var mısın?" (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Hakkâride EYP ve roketatar mühimmatı ele geçirildiÖnceki Haber

Hakkâride EYP ve roketatar mühimmatı ele...

Rusyada son 24 saat içinde 5 bin 509 Coronavirus vakası tespit edildiSonraki Haber

Rusyada son 24 saat içinde 5 bin 509 Cor...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar