Köpek Sahiplendirme

İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti
Abone ol
İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırıldığı gerekçesiyle Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde 365 gündür evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti.

3 Eylül 2019'dan buyana HDP il başkanlığı önünde çocuklarını isteyen annelerin evlat nöbetinin birinci yılı münasebetiyle ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce'ye Diyarbakır AK Parti Milletvekili Oya Eronat ile Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu eşlik etti.

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde kurulan evlat nöbeti çadırını ziyaret eden İnce, ailelerle görüşerek talep ve sıkıntılarını dinledi.

Yapılan ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan İnce, "Buradaki ailelerin tam bir yıldır vermek istedikleri bir mesaj var. Bu mesaj da evlatlarına kavuşma isteğidir ve bu da gayet insani bir taleptir. Ama bu isteklerini 365 gündür duymayanlar, görmeyenler, isteklerine kulaklarını tıkayanlar veya sessiz kalanlar var. Bu anneler diyor ki 'evlatlarımızı terör örgütü kaçırdı ve onları buradan kaçırdılar.' Bizlerde bu yürekli annelerin yanında olduğumuzu hissettirmek ve belirtmek için bugün buradayız." dedi.

365 gündür buradaki annelerin haklı bir mücadele içerisinde olduklarını hatırlatan İnce, "Dünyaya verdikleri mesajı çok iyi anlıyor ve algılıyoruz. Onlara destek verdiğimizi bu yürekli ve cesur duruşlarını alkışladığımızı belirtmek istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 'bu ülkeye ve millete kasteden tüm teröristlere aman vermeyeceksiniz.' talimatıyla çalışıyor ve bu ülkeden en son hain yok oluncaya kadar hep birlikte etkin bir şekilde mücadele edeceğiz. Bu kadınların mücadelesi bizlerin şevkini ve heyecanını arttırıyor." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Batmanda bir ev karantinaya alındıÖnceki Haber

Batmanda bir ev karantinaya alındı

Siirt'te, KPSS'ye girecek adaylar için toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecekSonraki Haber

Siirt'te, KPSS'ye girecek adaylar için t...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar